Kacper Sztuka na podium w F4

Miały być przygotowania do mistrzostw Włoch, a wyszło miejsce na podium. Gościnny występ w niemieckiej ADAC Formuły 4 okazał się dla Polaka szczęśliwy. W sobotnim starcie zajął 4. miejsce, a już w niedzielę wywalczył 2. miejsce na podium. To pierwszy wynik dla Kacpra Sztuki na tym poziomie wyścigowym.

Podstawową i najważniejszą serią Sztuki w tym sezonie jest Włoska Formuła 4, jednak wraz ze swoim zespołem (US Racing, prowadzonym przez Rafla Schumachera), wziął udział w weekendzie wyścigowym niemieckiej F4 na torze w Spa. Celem było jak najlepsze przygotowanie do majowego starcia na Imola.

Sobotni wyścig zakończył na 4. miejscu co już było świetnym wynikiem – ustąpił jedynie kierowcom Premy. Niedzielny wyścig zaczął z 5. pozycji i bardzo konsekwentnie przesuwał się do przodu. Polski kierowca kapitalnie odnalazł się w ogniu walki odbierając ataki innych walecznych zawodników Conrada Laursena i triumfatora pierwszych dwóch rund, Andrei Kimiego Antonelliego. Od początku dysponował wyśmienitym tempem i utrzymywał się w samej czołówce. Toczył fantastyczne boje o drugie miejsce z Nikitą Bedrinem. Ostatecznie wyścig zakończył na podium, zajmując 2 miejsce. To obiecujące przed startem mistrzostw Włoch Formuły 4, które 8 maja 2022 r. rozpoczyna wyścig na torze Imola.

Sztuka, który na Spa miał jedynie trenować przed nowym sezonem we włoskiej lidze, wyjechał z Belgii z 3. miejscem w klasyfikacji generalnej.

1. Andrea Kimi Antonelii (Włochy/Prema Racing) – 62 pkt.
2. Rafael Camara (Brazylia/Prema racing) – 61 pkt.
3. Kacper Sztuka (Polska/UC Racing) – 30 pkt

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1