Maciej Gładysz robi postępy w klasie OK Junior

W ostatni weekend Maciej właśnie ukończył pierwszą rundę WSK Euro Series w Lonato, jednym z najbardziej kultowych włoskich torów wyścigowych w kartingu.

Weekend rozpoczął przy ładnej pogodzie w suchych warunkach, Maciej wywalczył czas niespełna dwie dziesiąte sekundy za zdobywcą pole position (w swojej grupie). Tradycyjnie na starcie we Włoszech stawiła się czołówka kartingowców z całego Świata, a w Macieja klasie OK Junior wystartowało aż 75 zawodników. Wszystkie pięć wyścigów kwalifikacyjnych w których Maciej w większości plasował się w ścisłej czołówce Top 7, rozegrano jeszcze w suchych warunkach na torze.

Niedziela to całkowite załamanie pogody. Maciek startując z środka stawki w wyścigu prefinałoywm, pojechał w tych deszczowych warunkach świetny wyścig i odzyskał wiele pozycji. To samo uczynił w wyścigu finałowym, który ukończył wprawdzie na P15, po otrzymaniu 5 sekundowej kary za spadnięty zderzak w walce. W opinii fachowców Maciej wykazał się wielkim zaangażowaniem i niezmiernie szybką i skuteczną adaptacją w tych trudnych warunkach deszczowych. Był jednym z najszybszych kierowców, uzyskując czasy pierwszej piątki zawodników.

„To był dla mnie pozytywny weekend w Lonato, bardzo konkurencyjny i miałem zacięte wyścigi z moimi rywalami. Nie wszystkie wyścigi kwalifikacyjne poszły po mojej myśli, ale też wiele się nauczyłem w tej nowej i bardzo szybkiej klasie OK Junior. W finale ścigałem się na mokrej nawierzchni i byłem jednym z najszybszych na torze. Ukończyłbym ten wyścig na P10, ale niestety dostałem karę za spadnięty przedni zderzak, która przesunęła mnie na P15. Dziękuję Sauber Karting Team, Kart Republic, Iame/KVS, mojemu mechanikowi Mario, Orlen i wszystkim moim sponsorom za ich wsparcie. Zawsze będę mocno cisnął” – powiedział Maciej.

Maciej wróci na tor w przyszłym tygodniu (22-25.04..2021) na ostatnią rundę WSK Super Master Series, ponownie na tor we włoskim Lonato.