Kolejne punkty Szymona Ładniaka w TCR Eastern Europe

Cieszący się wielką sympatią zawodników Masaryk Circuit to legendarny czeski tor wyścigowy, położony w pobliżu Brna. Historia obiektu sięga 1930 roku, kiedy to ścigano się po drogach publicznych w zachodniej części miasta i okolicznych niewielkich miejscowości, a trasa miała łączną długość 31 kilometrów! Obecnie to naturalny tor na dystansie 5403 metrów z 14 zakrętami, prowadzi przez zalesione wzgórza.

Zwycięzcą obu czeskich rund został niepokonany w dalszym ciągu Serb Dušan Borkovič, prowadzący Hyundai'a i30 N TCR. Debiutujący w wyścigach serii TCR lubelski kierowca, za kierownicą Volkswagena Golfa GTI w drugim wyścigu w gronie szesnastu, bardziej doświadczonych zawodników, jako drugi z polskich kierowców minął linię mety i wywalczył kolejne punkty.

Szymon Ładniak: „Jest to bardzo szeroki tor, z przyczepnym, "zjadającym" opony asfaltem. Wymagający ze względu na strefy mocnych hamowań i przyspieszeń, zawiera wiele różnic wysokości. Używany głównie do wyścigów motocyklowych, od lat rozgrywana jest tutaj runda Moto GP”.

„Jestem zadowolony z weekendu w Brnie i startów na tym legendarnym torze, na którym gościłem dopiero po raz pierwszy. Sobotni, przeprowadzony w wysokiej temperaturze, niezbyt udany wyścig, który ukończyłem na miejscu jedenastym nie należał do łatwych, ponieważ mieliśmy kłopot z oponami i z ustawieniem samochodu”.

„Po zmianie setupu samochodu drugi, niedzielny wyścig, który rozpoczynałem startując z trzynastego pola, również nie należał do łatwych, tym bardziej, że po kilku okrążeniach zaczynał padać drobny deszczyk, a startowaliśmy na oponach typu slick. Na szczęście trwało to bardzo krótko i nie zamieszało w całym wyścigu. Powoli przebijałem się do przodu, od początku kontrolując swoją sytuację. Jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że był to mój debiut na tym bardzo trudnym torze".

Przed kierowcą Akademii Orlen Team już za 10 dni kolejny start, tym razem na torze Hockenheimring w serii ADAC TCR Germany.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league