Na niemieckim torze Hockenheim doszło do ostatniego w tym sezonie starcia zawodników Scirocco R-Cup. Podczas porannych kwalifikacji Mateusz Lisowski był klasą dla samego siebie. Kierowca z Wieliczki zdystansował swoich rywali i po raz czwarty w tym roku sięgnął po pole position.

Po tym wyniku Mateusz liczył na powtórzenie wyniki z kwietnia, kiedy to w pierwszej rundzie Scirocco R-Cup, która również odbyła się na słynnym torze w Badeni i Wirtembergi zdobył pierwsze miejsce. Tak się jednak nie stało. Po świetnym starcie Polak cały czas był naciskany przez Daniela Lloyda. W połowie wyścigu Anglik wyprzedził Mateusza, a po chwili czołową dwójkę doszli kolejni rywale. W końcówce wyścigu powodu braku wystarczającej liczby push-to-passów Mateusz jechał nieco słabszym tempem i ostatecznie zajął siódme miejsce. To był jedyny wyścig w tym sezonie, który ukończył poza podium.

Scirocco R-Cup 2011 przeszedł do historii. Dla Mateusza Lisowskiego był to znakomity sezon. Po wygraniu pierwszej rundy, Polak ani na chwilę nie oddał prowadzenia w serii, a mistrzowski tytuł przypieczętował już w połowie września na niemieckim torze Oschersleben.

Mateusz Lisowski: „Wspólnie z Danielem Lloydem stoczyliśmy bardzo ostrą walkę, prawdopodobnie najostrzejszą w tym sezonie. Cały czas jechaliśmy zderzak w zderzak i pewnie dlatego doszła nas grupa pościgowa. W końcówce wyścigu nie miałem wystarczającej liczby push-to-passów i przez to wyprzedzili mnie pozostali zawodnicy. To był wyścig godny finału sezonu. Wspólnie z rywalami zgotowaliśmy kibicom wielkie emocje. Zakończył się znakomity dla mnie rok. Chciałbym podziękować przede wszystkim swojemu tacie, który od samego początku jest moim najwierniejszym kibicem. Ponadto dziękuję organizatorom Scirocco R-Cup za przygotowanie wspaniałego pucharu oraz wszystkim moim konkurentom”.

Klasyfikacja Scirocco R-Cup 2011
1. Mateusz Lisowski 416
2. Ola Nilsson 355
3. Daniel Lloyd 351
4. Stefano Proetto 326
5. Aditya Patel 319

Źródło: Informacja prasowa Lisowski Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race