Ładniak debiutuje w TCR Germany

Zaledwie dwa tygodnie po rozpoczynającym tegoroczne starty wyścigu TCR Eastern Europe w Grobniku, Szymon Ładniak, jeden z kierowców Akademii Orlen Team, zadebiutował w prestiżowej serii ADAC TCR Germany na słynnym torze Nürburgring w południowo-zachodnich Niemczech.

Na starcie pierwszego wyścigu stanęło 15 zawodników z Mistrzem Świata Norbertem Micheliszem na czele. Po dobrym starcie Szymon Ładniak bardzo szybko awansował o dwie pozycje, by po bardzo emocjonującym wyścigu, w bardzo silnej obsadzie, jadący jako debiutant w serii z dodatkowym obciążeniem 50 kg, doprowadzić swojego VW Golfa GTI TCR na dziesiątej pozycji, zajmując równocześnie trzecie miejsce w klasie Junior.

W drugim, niemniej emocjonującym wyścigu, na którego starcie stanęło już tylko trzynastu kierowców, Szymon zajął jedenaste miejsce, ponownie punktując na trzecim miejscu wśród juniorów.

Szymon Ładniak: „Był to mój debiutancki wyścig w niemieckiej serii TCR. Pierwszy wyścig był w porządku, chociaż brakowało mi trochę tempa. Wynika to trochę z tego że nie jestem jeszcze bardzo dobrze wjeżdżony w samochód, brakuje mi przejechanych kilometrów. No i ten dodatkowy balast, jakbym wiózł dodatkową osobę w samochodzie, powodujący półtorej sekundy straty na każdym okrążeniu. Ciężko było walczyć z bardzo doświadczonymi, bardzo szybkimi kierowcami dysponującymi fabrycznymi samochodami Tym bardziej, że w tym roku startujące samochody nie są do końca równe w osiągach i istnieją duże różnice w ich szybkości, w czym przoduje przede wszystkim Hyundai i30 N TCR. W porównaniu do pierwszego wyścigu, drugi był pod względem temperatury o wiele bardziej gorący, wewnątrz samochodu było niezwykle parno, przy mojej głowie mogło być ok. 70 stopni. Przegrzewały się hamulce. Powodowało to, że było ciężej. Mimo to moje tempo było lepsze niż poprzedniego dnia. Wyciągnęliśmy wnioski z pierwszego wyścigu,i poprawiliśmy telemetrię. Tor Nürburgring jest trudnym torem. Dużo wzniesień na krótkim odcinku, zakręty bardzo trudne, bardzo specyficzne, można powiedzieć nawet, że unikalne w porównaniu do innych torów. No i położony w pięknej scenerii”.

Już za kilka dni, 22 sierpnia na Slovakiaringu czeka Szymona Ładniaka udział w drugim wyścigu serii TCR Eastern Europe

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league