W najbliższy weekend Michał Słomian, dotychczasowy zawodnik ekipy D.S. Young Driver w SEAT Leon Supercopa, wystartuje Porsche w 6-godzinnym wyścigu długodystansowym na torze Slovakia Ring.

Będzie to kończący sezon maraton pod nazwą ESET 6 hours Final Race, w którym Słomian pojedzie Porsche Carrera 997 GT3 Cup zespołu ARC Bratislava. 21-latek przesiada się do Porsche, w którym podczas zawodów będzie miał 2 lub 3 zmienników. W piątek 21 października zaplanowano treningi na Slovakia Ringu, a w sobotę punktualnie o 14 start wyścigu.


Po ponad miesięcznej przerwie od wyścigu na torze Oschersleben, nadszedł czas na ostatnią rundę Scirocco R-Cup 2011. W dniach 21-22 października zawodnicy zakończą sezon w tym samym miejscu, w którym pod koniec kwietnia rozpoczęli swoje zmagania, a więc na niemieckim torze Hockenheim.

Chociaż Mateusz Lisowski wywalczył tytuł mistrza Scirocco R-Cup 2011 już na rundę przed zakończeniem sezonu, kibice będą mogli śledzić niezwykle ciekawy pojedynek o tytuł wicemistrza, do którego pretenduje aż czterech zawodników. A wszystko to na 11 okrążeniach toru, liczących łącznie nieco ponad 50 kilometrów.

W piątek 21 października, zawodnicy będą trenować w godzinach 15.35 – 16.05, a w sobotę 22 października, po kwalifikacjach odbywających się od 8.40 do 9.10, o godzinie 16.50 staną do półgodzinnego wyścigu. Zmagania można będzie oglądać na żywo w Internecie pod adresem: link.

Mateusz Lisowski: Na ostatni wyścig jadę, aby postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Na pewno będzie to trudne, bo konkurenci będą walczyć do ostatniego metra o drugie miejsce na koniec sezonu. Czuję się jednak skoncentrowany, zmotywowany i dobrze przygotowany pomimo przeziębienia, z którego właśnie wyszedłem. Do każdej rundy podchodzę jak do osobnego wyzwania, a to, że jestem mistrzem nie oznacza, że mogę odpuścić i nie walczyć o zwycięstwo. Wręcz przeciwnie - chciałbym w wielkim stylu zakończyć sezon 2011. Tor Hockenheim jest jednym z moim ulubionych, a fakt, że w kwietniu odniosłem tam zwycięstwo pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżający się wyścig. Wszystkim chłopakom życzę, aby rywalizowali fair o tytuł wicemistrza, ale nie potrafię powiedzieć, kto ma na to największe szanse. Pomiędzy czterema zawodnikami są bardzo małe różnice punktowe i twórcom pucharu właśnie o to chodziło, aby utrzymać rywalizację do samego końca. Tym bardziej, moje zwycięstwo na rundę przed końcem sezonu jest dla mnie czymś wyjątkowym”.

Liczący obecnie 17 zakrętów tor Hockenheim został wybudowany w 1936 roku na potrzeby testów Mercedesa. Po II wojnie światowej przebudowano go, a w 1970 roku odbył się na nim pierwszy wyścig Formuły 1. Do roku 2001 używano dłuższej wersji toru (6825 metrów), prowadzącej przez las. Później jednak tor został skrócony do obecnej formy i jedno okrążenie liczy 4574 metrów. Do najważniejszych imprez sportowych rozgrywanych na jego terenie zaliczają się wyścigi Formuły 1, GP2 i DTM.

Źródło: Informacja prasowa HEXA PLUS, Lisowski Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race