Udany debiut radomskich kartingowców

Młodzi kierowcy kartingowi radomskiej ekipy Motorsport Solutions mają za sobą dwa pierwsze weekendy wyścigowe na torze w Słomczynie.

Podopieczni Jakuba Wysokiego w pierwszy weekend lipca rywalizowali w pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski, z kolei tydzień później na tym samym torze, choć w zupełnie innych warunkach, ścigali się w serii Rok Cup Poland.

Podczas pierwszego weekendu wyścigowego siódmym miejscem w czwartym wyścigu klasy Baby Rok zaimponował w dniu swoich ósmych urodzin Franciszek Bal. Jego brat bliźniak, Jan, dzięki równej i powtarzalnej jeździe zakończył z kolei zawody tylko dwie pozycje niżej w klasyfikacji generalnej.

Najstarszy z braci, 10-letni Antoni, w Słomczynie debiutował w wyższej kategorii Junior Rok, jako najmłodszy i zdecydowanie najmniej doświadczony w stawce, w której zawodnicy ścigają się kartami o mocy ok. 36 KM. Trzy z czterech wyścigów radomianin ukończył jednak w pierwszej dziesiątce, zbierając cenne doświadczenie.

Tydzień później w namiocie Motorsport Solutions do „Bal Brothers” dołączyło aż pięciu nowych zawodników. Dziesiątym miejscem w pierwszym wyścigu klasy Rok Mini sezon rozpoczął 11-letni Antoni Lenart, obok którego w tej samej kategorii zadebiutował Franciszek Wasik.

W Baby Rok solidne tempo ponownie pokazali bracia Bal. Jan w licznie obsadzonej stawce dwukrotnie finiszował w pierwszej dziesiątce, dzięki czemu jest dziesiąty w klasyfikacji generalnej. Do pierwszej dziesiątki raz przebił się także Franciszek, który w tabeli jest trzynasty.

Obok bliźniaków w Baby Rok zadebiutowali ośmioletni Błażej Kostrzewa i dziewięcioletni Alan Jakóbiak, których najlepsze finisze to odpowiednio piętnaste i szesnaste miejsce. W pokazach klasy Baby Rok podczas drugiego weekendu w Słomczynie zadebiutował zaś sześcioletni Antoni Kalbarczyk.

Kolejny weekend nauki w klasie Junior Rok zaliczył z kolei Antoni Bal, kończąc zawody na trzynastym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Choć w lipcu ekipa Jakuba Wysockiego debiutowała pod nazwą Motorsport Solutions, jej członkowie mają blisko trzydziestoletnie doświadczenie w sportach motorowych, zarówno kartingu, jak i wyścigach samochodowych i rajdach. Młodzi zawodnicy, którzy na co dzień trenują na torze w Radomiu, w kolejnych zawodach wystartują już za dwa tygodnie w Bydgoszczy.

Jakub Wysocki: „To były dwa ekscytujące weekendy wyścigowe pełne emocji, ciężkiej pracy i intensywnej nauki. Jestem dumny z naszych młodych podopiecznych, a także całej ekipy, która w naszym oficjalnym debiucie spisała się na medal. Wyniki może nie do końca oddają nasz potencjał, ale na sukcesy i puchary przyjdzie jeszcze czas. Spędziliśmy ostatnie tygodnie na intensywnych treningach, a postępy, jakie zrobili w tym czasie nasi zawodnicy, są imponujące. Część z nich dopiero niedawno po raz pierwszy wyjechała na tor, a w ten weekend debiutowała w zawodach, a mimo wszystko była w stanie zakwalifikować się do wyścigów z zaledwie sekundą straty do czołówki polskiego kartingu. To bardzo obiecujący początek, a sezon dopiero się zaczyna”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league