Rdest wystartuje w 24h Dubai

W najbliższy weekend swój pierwszy start w sezonie 2020 zaliczy Gosia Rdest. Polka po raz piąty wystartuje w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na torze Dubai Autodrom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

24h Dubai stanowi nieformalne rozpoczęcie roku w świecie wyścigów samochodowych. Wyścig ten odbył się po raz pierwszy w 2006 roku i z każdą kolejną edycją zyskuje na znaczeniu międzynarodowym wśród zespołów, kierowców oraz producentów.

„Start w Dubaju to już swoista tradycja. Bardzo się cieszę, że tutaj startuję” – jest to świetna rozgrzewka przed sezonem. W tym roku ponownie zasiadłam za kierownicą pucharowego Porsche zespołu MRS GT-Racing. Moi partnerzy z ekipy to doświadczeni kierowcy. Nie mogę się już doczekać. Zapowiada się na bardzo gorący wyścig. Jest to „długi dystans”, więc przede wszystkim chcemy przejechać całe dwadzieścia cztery godziny bez problemów, a nie skupiamy się na czasach pojedynczych okrążeni. Kluczem do sukcesu będzie powtarzalność, systematyczność, a także odrobina szczęścia”. – powiedziała Polka w przerwie między treningami.

Dla Gosi Rdest będzie to już piąty start w Dubaju, a czwarty z rzędu. Za kierownicą Porsche 991-II Cup #989 będzie zmieniała się z Olliem Hancockiem i Johnem Hartshornem z Wielkiej Brytanii oraz Finem Jukką Honkavuorim.

Do startu w tegorocznej edycji 24h Dubai zgłoszono 77 załóg rywalizujących w 8 klasach. Kwalifikacje dla zawodników w autach GT odbędą się w czwartek 9 stycznia o godzinie 12:40. Wyścig rozpocznie się w piątek 10 stycznia o 12:00 i zakończy w sobotę 11 stycznia po godzinie 12:00.

Starty Gosi Rdest w 24h Dubai:
2015: 51. miejsce ogólnie, 9. w klasie A2
2017: 52. miejsce ogólnie, 3. w klasie TCR
2018: 26. miejsce ogólnie, 1. w klasie GT4
2019: 18. miejsce ogólnie, 2. w klasie 991

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league