Rogalski przetestuje samochód DTM

19-letni Robin Rogalski przetestuje pod koniec roku mistrzowski samochód Audi serii Deutsche Tourenwagen Masters. Jest to nagroda za zwycięstwo w tegorocznej edycji pucharu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup.

„Szczegóły testów dla młodych kierowców nie są jeszcze znane” – powiedział szczecinianin serwisowi ŚwiatWyścigów.pl. „Wiem jedynie, że odbędą się w grudniu i najprawdopodobniej w Hiszpanii. Jak powiedział mi jeden z inżynierów, udział w takich testach bierze sześciu najlepszych juniorów na świecie, wytypowanych przez Audi – w poprzednich latach byli to m.in. Nyck de Vries, Nico Müller czy Mattia Drudi. Dla mnie jest to przede wszystkim okazja do nawiązania wielu bardzo wartościowych kontaktów. Ścigam się dopiero od trzech lat, a moją karierą opiekuje się Rudiger Seyffarth i to on doprowadził mnie do tego miejsca”.

„Jestem jeszcze bardzo młodym chłopakiem z małym doświadczeniem. Sądzę, że testy w DTM dadzą mi możliwość pracy jako kierowca fabryczny w ciągu jednego czy dwóch lat. Na pewno nie stanie się to w przyszłym roku, ale możliwe, że będę dysponować wsparciem ze strony Audi – nie mają oficjalnego programu juniorskiego, ale pomagają w zebraniu budżetu przez obiecujących zawodników”.

Spośród czternastu wyścigów tegorocznego sezonu, Rogalski aż dziewięć ukończył na podium i zgromadził w ten sposób 248 punktów – o 16 więcej od drugiego zawodnika w klasyfikacji generalnej: „Zrobiłem to, co miałem zrobić. Nie chciałem zdobyć tytułu bez wygrania żadnego wyścigu, ale punktacja naszej serii dawała tylko jeden punkt więcej za zwycięstwo, więc wolałem zanadto nie ryzykować, nawet jeśli miałem tempo na pierwsze miejsca”.

Niewątpliwą pomoc w nabywaniu umiejętności stanowiła możliwość porównania się z bardziej doświadczonymi zawodnikami: „W tym sezonie gościnnie startowali m.in. dwukrotny mistrz TCR International Stefano Comini czy rywalizujący w ELMS Leonard Hoogenboom. Mamy dostęp do telemetrii czołowych kierowców i możemy się do nich porównać, co bardzo pomaga w rozwoju młodego zawodnika. Myślę, że to świetna sprawa”.

Rogalski nie mógł zdradzić szczegółów swoich przyszłorocznych startów, bowiem plany na kolejny sezon nie są jeszcze sfinalizowane. Szczecinianin zasugerował jednak, że dalej będzie ścigać się samochodami GT.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league