Nowe wyścigowe wyzwanie Gosi Rdest

Po startach w pierwszej historycznej edycji W Series i gościnnych występach w kartingowym ROK CUP Poland, Gosia Rdest znów pojawi się na torze. Nasza zawodniczka otrzymała zaproszenie na start w zawodach serii ADAC GT Masters i już w najbliższy weekend (14-15 września) będzie można ją oglądać podczas rundy rozgrywanej na torze Hockenhiem.

„Najbliższy weekend to dla mnie nowe wyścigowe wyzwanie. Gościnnie wystartuję w zawodach ADAC GT Masters, jednej z najmocniejszych serii GT3 na świecie. Zasiądę za kierownicą Audi R8 LMS, czyli nowszej wersji auta, którym w ubiegłym roku startowałam w barwach Olimp Racing podczas rundy GT Open w Barcelonie. To dla mnie duże wyróżnienie i kolejna ścieżka rozwoju jako kierowcy. Cieszę się, że w tym roku mam tyle możliwości jeżdżenia” – mówi Gosia Rdest.

ADAC GT Masters to stale rozwijająca się seria, przyciągająca coraz większe zainteresowanie. Tegoroczna edycja składa się z siedmiu rund (po dwa wyścigi każda), rozgrywanych na torach w czterech krajach. W mistrzostwach bierze udział 19 zespołów z Niemiec Czech i Austrii. Gosia Rdest wystartuje w barwach ekipy Aust Motorsport i będzie drugą obok Carrie Schreiner kobietą w stawce.

Debiut Polki w ADAC GT Masters przypadnie na szóstą rundę mistrzostw, rozgrywaną na torze Hockenheim: „To jeden z moich ulubionych torów. Punktowałam tu podczas tegorocznego startu w W Series, a w 2016 i 2017 roku zajmowałam drugie miejsce podczas mistrzostw Audi Sport TT Cup. W czwartek i piątek czekają nas treningi, sobota i niedziela to czas kwalifikacji i wyścigów. Pogoda zapowiada się słonecznie, warunki mają być stabilne, liczę więc na dobre tempo”.

Sobotni (14 września) wyścig rozpocznie się o godz. 14:45, wcześniej, o godz. 9:00 rozegrane zostaną kwalifikacje. Następnego dnia zawodnicy rozpoczną rywalizację o godz. 13:05, a kolejność na starcie ustalą kwalifikacje rozgrywane o godz. 9:00.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league