Zwycięstwo na zakończenie sezonu

Bartłomiej Madziara zakończył sezon 2018 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zwycięstwem podczas ostatniego wyścigu klasy DN3 na Torze Poznań.

Ostatniego dnia tegorocznej rywalizacji odbyła się finałowa runda wyścigów sprinterskich klasy DN3 – w których Madziara zapewnił sobie tytuł mistrzowski poprzedniego dnia, podobnie jak w kategorii D4 2000 Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego.

Mieszkaniec Szczawna-Zdroju nie zamierzał zwalniać i podczas porannych kwalifikacji ustanowił nowy osobisty rekord na Torze Poznań, z czasem 1:40,701. Po awarii mechanicznej z poprzedniego dnia, do niedzielnej rundy nie przystępował jego największy konkurent Aleksander Robak – drugie miejsce w klasie DN3 zajął zatem Bartosz Walkowiak, którego czas kwalifikacji był o niemal dziesięć sekund gorszy.

Wyścig na dystansie 25 minut i jednego okrążenia został w pełni zdominowany przez Madziarę, który zdążył w tym czasie zdublować wszystkich swoich rywali i sięgnął po dziewiąte zwycięstwo w dziesięciu wyścigach sprinterskiej klasy. Podium ostatniej rundy uzupełnili Piotr Kowner i Bartosz Walkowiak.

Reprezentant zespołu Madziara Motorsport zakończył sezon z dorobkiem 720 punktów – o 185 więcej od drugiego w klasyfikacji Robaka. Zdominował również rywalizację w wyścigu godzinnym, gdzie odniósł zwycięstwa we wszystkich pięciu rundach.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league