Madziara zdobywa dwa tytuły Mistrza Polski

Dzięki wygranej w sobotnich wyścigach finałowej rundy tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Bartłomiej Madziara zapewnił sobie tytuły mistrza kraju w sprinterskiej klasie DN3 oraz kategorii D4 2000 wyścigu godzinnego.

Do obu sobotnich startów kierowca BMW E90 przystępował z pole position. Podczas porannego wyścigu sprinterskiego DN3, Madziara kontrolował tempo i pewnie przyjechał na metę przed swoim jedynym rywalem w walce o tytuł Aleksandrem Robakiem, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 110 punktów, przy 75 pozostałych do zdobycia podczas ostatniego wyścigu sezonu, zaplanowanego na godzinę 13 w niedzielę.

W trakcie każdego weekendu Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego odbywa się tylko jedna runda, więc sobotni wyścig zakończył rywalizację w sezonie 2018. Po lotnym starcie Madziara utrzymał prowadzenie w swojej klasie i systematycznie budował przewagę nad Robakiem. Mieszkaniec Szczawna-Zdroju mógł przegrać walkę o tytuł tylko w razie niedojechania do mety – taki los spotkał jednak jego rywala, który musiał wycofać się na kilka minut przed końcem z powodu awarii mechanicznej. Madziara sięgnął z kolei po swoje piąte zwycięstwo w takiej samej ilości wyścigów, z przewagą dwóch okrążeń nad drugim na mecie Piotrem Kownerem.

„Wykonaliśmy nasz plan i bardzo cieszę się z uzyskanego wyniku” – powiedział Madziara. „Samochód był szybki i mogłem pojechać nieco zachowawczo, co jest trudniejsze niż się wydaje – łatwiej bowiem zdekoncentrować się, kiedy nie jedzie się na sto procent. Jesteśmy jednak na mecie i zrobiliśmy wszystko, co było potrzebne, aby świętować tytuły w dwóch klasach”.

„To był bardzo dobry sezon, a nasze BMW obsługiwane przez Precision Sport Service było szybkie i bezawaryjne, dzięki czemu mogłem skupiać się na wykorzystaniu jego potencjału. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do moich startów i bez których ten sukces byłby niemożliwy. Przed nami jeszcze jeden wyścig, do którego przystąpimy bez jakiejkolwiek presji wyniku”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league