Madziara rozpoczyna walkę o tytuły

Bartłomiej Madziara zapewnił sobie najlepsze możliwe szanse na zwycięskie zakończenie rywalizacji o dwa tytuły Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Mieszkaniec Szczawna-Zdroju wywalczył bowiem pole position do obu sobotnich wyścigów na Torze Poznań.

Madziara – który w przerwie po ostatniej rundzie WSMP wziął udział w zmaganiach Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na torze Nürburgring – prowadzi w klasyfikacji generalnej sprinterskiej klasy DN3 oraz kategorii D4 2000 wyścigu godzinnego.

W obu klasyfikacjach może świętować tytuły już w sobotę – musi finiszować przynajmniej na drugim miejscu w wyścigu DN3, aby być pewnym końcowego triumfu na jedną rundę przed końcem sezonu, z kolei w wyścigu godzinnym wystarczy mu dojechanie do mety i bycie sklasyfikowanym. W obu przypadkach jedynym rywalem jest Aleksander Robak.

Reprezentant zespołu Madziara Motorsport dał jednak do zrozumienia, że nie zamierza jedynie zbierać punktów i do obu wyścigów przystąpi z pierwszego pola startowego. Podczas porannych kwalifikacji do wyścigu sprinterskiego przejechał swoje najlepsze okrążenie w czasie 1:41,394 i pokonał Robaka o ponad półtorej sekundy, pomimo braku czystego kółka w kluczowym momencie życia opony.

Popołudniowe kwalifikacje do wyścigu godzinnego były dwukrotnie przerywane z powodu incydentów na torze, co w połączeniu z tłokiem powodowanym przez 17 aut różnych klas nie sprzyjało biciu rekordów. Kierowca BMW E90 uzyskał czas 1:42,770, który wystarczył do uzyskania pole position z przewagą 1,386 sekundy nad Robakiem.

Start wyścigu DN3 zaplanowano na godzinę 11:10, z kolei rywalizacja godzinna rozpocznie się o 16:25.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league