Bartłomiej Madziara rozpoczął lipcową rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań od dwóch pole position oraz wygranych w obu sobotnich wyścigach.

Kierowca BMW E90 powiększył tym samym swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej zarówno we sprinterskiej klasie DN3 jak i w długodystansowej rywalizacji Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego, gdzie startuje w klasie D4 2000.

Weekend na Torze Poznań rozpoczął się od kwalifikacji do wyścigów obu cykli. W «czasówce» do rundy DN3 mieszkaniec Szczawna-Zdroju uzyskał swój najlepszy czas 1:41,482 i pokonał swojego głównego rywala Aleksandra Robaka różnicą 2,767 sekundy. Choć w kwalifikacjach do wyścigu godzinnego Madziara był nieznacznie wolniejszy, to jego przewaga nad resztą klasy wyniosła już prawie trzy i pół sekundy.

W sobotni poranek, Madziara pewnie dopisał do swojego konta 75 punktów na zwycięstwo, pokonując o okrążenie więcej od swoich rywali Bartosza Walkowiaka i Aleksandra Robaka. Dzięki szóstemu w tym sezonie triumfowi, powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 80 punktów. Reprezentant zespołu PSS powtórzył swój sukces w popołudniowym wyścigu godzinnym, również pokonując o okrążenie więcej od drugiego w klasie Robaka. Podium uzupełnił Piotr Kowner.

„Samochód spisuje się zgodnie z oczekiwaniami i nie mamy już problemów, które przeszkadzały nam podczas poprzedniej rundy” – komentował Madziara. „W kwalifikacjach była szansa, aby pojechać jeszcze szybciej, ale wolniejszy samochód przeszkodził mi podczas mojego okrążenia. Wyścig sprinterski przebiegł po mojej myśli, z kolei w rywalizacji godzinnej musiałem od samego początku kontrolować tempo, aby zadbać o opony. Olek [Robak] przyjął inną strategię i zaatakował na początku, przez co brakowało mu później przyczepności”.

W niedzielę przed Madziarą jeszcze jedna runda klasy DN3. Wyścig na dystansie 25 minut + jedno okrążenie rozpocznie się o godzinie 14:35.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race