Wojciech Smorawiński wystartuje z szóstego pola do pierwszego z dwóch wyścigów lipcowej rundy 318 is Cup PL na Torze Poznań. Podczas kwalifikacji w uzyskaniu lepszego wyniku przeszkodziły mu problemy techniczne.

Swój udział w 30-minutowej sesji kwalifikacyjnej kierowca z Poznania rozpoczął od czasu 1:52,384, który na tym etapie dawał mu ósme miejsce. Na swoim kolejnym kółku poprawił się na 1:52,052, z kolei na trzecim okrążeniu wykręcił 1:51,936 i awansował na szóste miejsce, na którym pozostał już do samego końca.

Smorawiński zjechał następnie do boksów, by pojawić się na torze jeszcze raz, niecałe 10 minut przed końcem sesji. W trakcie drugiej próby nie zdołał jednak poprawić swojego rezultatu – jak się okazało, na przeszkodzie stanęły problemy techniczne.

„Uzyskany czas był dosyć średni, w porównaniu do tych, jakie uzyskiwaliśmy podczas porannego treningu” – powiedział reprezentant zespołu Smorawiński Motorsport. „Trochę zbyt nerwowo było podczas kwalifikacji. Czułem, że byłem w stanie pojechać szybciej na swoim drugim wyjeździe, ale doszło do awarii samochodu i nie udało się poprawić czasu. Straciłem napęd i diagnozujemy, co się stało. Nie wygląda to jednak na jakąś poważną awarię, zatem na wyścig powinniśmy być gotowi”.

Sobotni wyścig 318 is Cup PL rozpocznie się o godzinie 13:10.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race