Gosia Rdest za kierownicą Audi R8 LMS GT4 wygrywa wyścig na torze Nürburgring

Polska zawodniczka Gosia Rdest jadąca w barwach zespołu Phoenix Racing za kierownicą Audi R8 LMS GT4, wygrała rozegrany w niedzielę wyścig na torze Nürburgring. Polka startowała tam gościnnie, w ramach serii GT4 Central European Cup.

Gosia oraz jej zmiennik Oscar Tunjo byli w niedzielę w rewelacyjnej formie. Po świetnym, pełnym emocji występie zwyciężyli wyścig serii GT4 Central European Cup. To kolejny sukces Polki, potwierdzający jej świetne przygotowanie. Wspomnieć tu można, że zaledwie dzień przed swym niedzielnym triumfem, w swoim debiucie w GT4 Central European Cup stanęła na drugim stopniu podium, a tydzień wcześniej odbierała puchar w Misano w serii GT4 European Series.

W niedzielnym wyścigu Gosi przypadła pierwsza zmiana. Startowała z trzeciej pozycji, by już wkrótce po bardzo udanym manewrze wyprzedzania wysunąć się na drugie miejsce. Następnie za kierownicą Audi R8 LMS GT4 zasiadł Oscar Tunjo. Druga połowa wyścigu była niezwykle ekscytująca. Rozegrała się trwająca kilka okrążeń walka o pierwsze miejsce. Lider wyścigu, Rob Severs zasiadający za kierownicą Porsche Caymana, długo opierał się atakom Oscara Tunjo. Kibice mogli podziwiać niezwykle emocjonujący pojedynek. Ostatecznie Oscar Tunjo objął prowadzenie.

Start Gosi Rdest i Oscara Tunjo w serii GT4 Central European Cup był gościnnym występem. Gosia na co dzień ściga się w serii GT4 European Series. Oscar Tunjo natomiast jest kierowcą ADAC GT Masters. Oboje należą do zespołu Phoenix Racing od wielu lat współpracującego z czterema pierścieniami. Zawodnicy tego teamu jeżdżą przygotowanym specjalnie przez Audi Sport customer racing egzemplarzami Audi R8 LMS GT3 i Audi R8 LMS GT4. Audi R8 LMS GT4, za sterami którego zasiadła Gosia Rdest jest trzecim modelem przygotowywanym przez Audi Sport customer racing dla klientów zewnętrznych. Nowy, wytwarzany od października ubiegłego roku sportowy samochód, bazujący w znacznym stopniu na wersji seryjnej Audi R8, rozwija moc 364 kW (495 KM). Z wersją seryjną dzieli ok. 60 procent podzespołów i podobnie jak ona, wytwarzany jest w zakładach Audi w Böllinger Höfe.

Kolejny wyścig serii GT4 European Series, w którym zobaczymy Gosię Rdest, odbędzie się w dniach od 20 do 22 lipca na torze Spa – Francorchamps w Belgii. Natomiast już 7 i 8 lipca Gosia pojawi się w Poznaniu podczas WSMP.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league