Bartłomiej Madziara zakończył czerwcową rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań zwycięstwami w wyścigu godzinnym oraz drugim z wyścigów sprinterskich klasy DN3.

Po pechowym początku zawodów, kiedy to przebita opona dokonała uszkodzeń w BMW E90, zespół Precision Sport Service przywrócił samochód do pełnej sprawności na czas sobotniego wyścigu godzinnego.

Krótko po starcie, Madziara wyprzedził swojego głównego rywala Aleksandra Robaka i zaczął budować przewagę na czele swojej klasy. Po udanym pitstopie, pozostał on na czele i ostatecznie przyjechał na metę z przewagą 35 sekund. Było to trzecie zwycięstwo kierowcy ze Szczawna-Zdroju w takiej samej ilości wyścigów. Na dwie rundy przed końcem sezonu, powiększył on swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do sześciu punktów.

Tego samego dnia Madziara zdominował również kwalifikacje do drugiego z wyścigów DN3, pokonując Robaka różnicą 1,381 sekundy. Co prawda w trakcie niedzielnej rywalizacji znów napotkał na problemy z systemem ABS, utrzymał tempo pozwalające na odniesienie zwycięstwa z przewagą dwóch sekund nad swoim rywalem i powiększył tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 55 punktów.

„Przywieźliśmy na ten weekend kilka nowych części, zatem musieliśmy na nowo uczyć się samochodu” – powiedział. „Mieliśmy trochę pecha, w piątek najechałem na część innego auta, co było zupełnie poza moją kontrolą i kosztowało nas to trochę punktów. Zespół wykonał jednak świetną robotę i pomimo drobnych późniejszych problemów osiągnęliśmy maksimum tego, co było możliwe”.

Kolejna runda WSMP odbędzie się w dniach 6-8 lipca, również na Torze Poznań.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race