Po tym jak awaria silnika wyeliminowała Wojciecha Smorawińskiego z obu wyścigów na litewskim torze Nemunas Ring, powrócił on na podium cyklu 318is Cup PL podczas pierwszego wyścigu weekendu na Torze Poznań.

Był to drugi wyścigowy weekend, w którym zespół Smorawiński Motorsport wystawił do rywalizacji nowy samochód w wersji E36. W porannych kwalifikacjach poznaniak wykręcił czwarty czas, ustępując jedynie liderowi klasyfikacji generalnej Bartoszowi Palusko oraz najlepszym zawodnikom poprzedniego sezonu Karolowi Wyce i Pawłowi Malczakowi.

Po znakomitym starcie, Smorawiński już w pierwszym zakręcie znalazł się przed Malczakiem i skutecznie utrzymywał go za sobą przez cały dystans wyścigu, pokonując go na mecie o 0,349 sekundy. Pomimo bycia uwiązanym w ten pojedynek, nie spuszczał z oczu liderów i finiszował zaledwie półtorej sekundy za zwycięzcą.

„Start wyszedł perfekcyjnie” – mówił po wyścigu. „W pierwszym zakręcie udało mi się wyprzedzić Pawła Malczaka i od tego momentu walka trwała praktycznie do samej mety. To był bardzo ciężki wyścig i wymagał pełnego skupienia od początku do końca – pierwsza dwójka była moim zdaniem poza zasięgiem, choć były takie momenty kiedy zaczynałem ich doganiać i odjeżdżać Pawłowi. Z drugiej strony, bywało też że Paweł zaczynał «siedzieć mi na zderzaku» i musiałem skupiać się na obronie trzeciej pozycji”.

Dzięki drugiemu podium w sezonie, Smorawiński awansował o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej. Po odwróceniu kolejności pierwszej dziesiątki, wystartuje on z ósmej pozycji do drugiego wyścigu weekendu, który odbędzie się w sobotę o godzinie 12:15.

„Myślę, że dzisiaj był to maksimum naszych możliwości, ale w samochodzie drzemie jeszcze więcej potencjału. Cały czas uczymy się nowego auta, a przez problemy techniczne na Litwie nie przejechaliśmy zbyt wielu kilometrów. Teraz wróciliśmy na znany nam tor i zaczynamy coraz bardziej rozumieć auto, a ja czuję się coraz pewniej za jego kierownicą”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race