Madziara z kompletem zwycięstw

Bartłomiej Madziara zakończył pierwszy weekend tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań z kompletem zwycięstw.

Lider klasyfikacji generalnej rozpoczął niedzielne zmagania od kwalifikacji do drugiego wyścigu sprinterskiej klasy DN3. Poprawił on swój wynik z poprzedniego dnia i zakwalifikował się na pole position, pokonując Aleksandra Robaka oraz Piotra Struzika.

Ta sama pierwsza dwójka stoczyła ze sobą walkę w popołudniowym wyścigu na dystansie 16 okrążeń – przy różnicy w najlepszych czasach okrążeń na poziomie 0,2 sekundy, bardzo trudno było o zbudowanie przekonującej przewagi. Jazda tempem kwalifikacyjnym była prawdziwym sprawdzianem dla nowego samochodu Madziary, bazującego na BMW E90. Ostatecznie, przyjechał on na metę o pięć sekund przed swoim rywalem, zamykając weekend z kompletem zwycięstw.

„Zostałem przyblokowany na moim okrążeniu kwalifikacyjnym, zatem z pewnością mieliśmy zadatki na czas w granicach 1:42” – tłumaczył mieszkaniec Szczawna-Zdroju. „Wyścig był bardzo wyczerpujący. Z zewnątrz mogło wydawać się, że miałem w miarę stałą przewagę, ale tak naprawdę przez cały czas dawałem z siebie wszystko i dochodziłem do granicy możliwości opon. Zrealizowaliśmy jednak nasz plan, z czego jestem bardzo zadowolony”.

„Jak na pierwszy weekend wyścigowy, samochód spisywał się rewelacyjnie – był zarówno szybki, jak i niezawodny, za co należą się podziękowania całemu zespołowi PSS. Wciąż trwają dyskusję co do tego, czy planowana runda WSMP na Litwie dojdzie do skutku, zatem zobaczymy co będzie dalej”.

W klasyfikacji DN3 Madziara ma obecnie 30-punktową przewagę nad Robakiem, z kolei w Mistrzostwach Polski Wyścigu Godzinnego różnica pomiędzy tą dwójką wynosi dwa „oczka”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league