Wojciech Smorawiński zdobył ważne punkty do klasyfikacji generalnej cyklu 318is Cup PL, zajmując siódme miejsce podczas pierwszego wyścigu sezonu na Torze Poznań.

Trzeci zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw przystępował do sobotniego wyścigu z dziesiątego pola, lecz już na pierwszym okrążeniu nawiązał długi pojedynek z Marcinem Lempertem, z którego ostatecznie wyszedł zwycięsko.

Na półmetku rywalizacji Smorawiński włączył się do grupy zawodników walczących o szóstą lokatę i systematycznie przebijał się do przodu – błąd popełniony przy próbie wyprzedzenia Michała Całka zakończył się jednak niegroźną kolizją tej dwójki, która zaprzepaściła dotychczasowy postęp poznaniaka i ponownie znalazł się on na końcu pierwszej dziesiątki. W trakcie pozostałych okrążeń wyprzedził on Przemysława Wójcickiego i Bartosza Grzeleckiego, a także skorzystał na problemach technicznych Mateusza Bartkowiaka, by zająć siódme miejsce i zapisać sobie 48 punktów do klasyfikacji generalnej.

„Siódme miejsce z pewnością nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami, ale sam wyścig był bardzo ciekawy i nie brakowało manewrów wyprzedzania” – komentował Smorawiński. „Na początku było tłoczno, ale miałem dobry start, choć później w trzecim zakręcie straciłem dwie pozycje”.

„Czołówka wszystkim odjechała, zatem walczyliśmy o miejsca w środku stawki. Popełniłem jeden poważniejszy błąd, przez który straciłem trzy pozycje i musiałem odrabiać straty. Udało się to, ale nie było już szansy zaatakować wyższą lokatę, a wręcz musiałem się skupić na utrzymaniu siódmego miejsca – myślę, że to było dzisiaj maksimum naszych możliwości”.

Dzięki dziesiątej lokacie zajętej w kwalifikacjach, kierowca Smorawiński Motorsport wystartuje do niedzielnego wyścigu z pole position: „Będziemy próbować utrzymać wszystkich za sobą, aby znaleźć się na pierwszym miejscu, czyli tam gdzie powinniśmy być [śmiech]. Będzie to jednak bardzo trudne, bowiem dzisiejsza czołówka jechała bardzo szybko i nie wiem, czy będę w stanie się przed nimi obronić”.

Drugi wyścig weekendu 318is Cup PL rozpocznie się o godzinie 16.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race