Udany początek sezonu Cichopek Racing

W dniach 20-22 kwietnia zespół Cichopek Racing stanął na starcie pierwszej i drugiej rundy sezonu 2018 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz cyklu 318 is Cup PL. Na czas pierwszego weekendu wyścigowego do Jacka Cichopka dołączył Karol Ślisiński.

W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu klasy DN5 Jacek wywalczył pole position z przewagą 0,7 sekundy nad drugim w tabeli Przemysławem Wójcickim, natomiast Karol zajął czwarte miejsce. Taka kolejność zachowała się również w wyścigu, w związku z czym Jacek objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugiego dnia rywalizacji Karol zakwalifikował się do wyścigu na drugiej pozycji. Jacek nie wziął udziału w kwalifikacjach, w związku z czym musiał przebijać się przez stawkę na dystansie półgodzinnego sprintu. Nie było to dla niego problemem i na mecie ponownie zameldował się jako pierwszy, o niecałe dwie sekundy przed rywalami. Pomimo drugiego najlepszego czasu okrążenia, Karol zakończył rywalizację poza podium.

Na inauguracji sezonu 318 is Cup PL Jacek zajął drugie miejsce w kwalifikacjach, ze stratą zaledwie 0,098 sekundy do najszybszego i przewagą prawie sekundy nad resztą 23-osobowej stawki. Po zaciętej walce na dystansie całego wyścigu, utrzymał się on na drugiej lokacie, finiszując o 0,889 sekundy za zwycięzcą i wykręcając po drodze najlepszy czas okrążenia.

Po odwróceniu kolejności pierwszej dziesiątki, Jacek przystępował do niedzielnego wyścigu z dziewiątego pola startowego. Szybko jednak zaczął przebijać się do przodu i włączył się do zaciętej walki o trzecie miejsce, a ostatecznie dojechał na metę piąty.

Dzięki dwóm solidnym występom, Jacek zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 318 is Cup PL, tracąc zaledwie dwa punkty do lidera.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league