W dniach 20-22 kwietnia zespół Cichopek Racing stanął na starcie pierwszej i drugiej rundy sezonu 2018 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz cyklu 318 is Cup PL. Na czas pierwszego weekendu wyścigowego do Jacka Cichopka dołączył Karol Ślisiński.

W kwalifikacjach do pierwszego wyścigu klasy DN5 Jacek wywalczył pole position z przewagą 0,7 sekundy nad drugim w tabeli Przemysławem Wójcickim, natomiast Karol zajął czwarte miejsce. Taka kolejność zachowała się również w wyścigu, w związku z czym Jacek objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugiego dnia rywalizacji Karol zakwalifikował się do wyścigu na drugiej pozycji. Jacek nie wziął udziału w kwalifikacjach, w związku z czym musiał przebijać się przez stawkę na dystansie półgodzinnego sprintu. Nie było to dla niego problemem i na mecie ponownie zameldował się jako pierwszy, o niecałe dwie sekundy przed rywalami. Pomimo drugiego najlepszego czasu okrążenia, Karol zakończył rywalizację poza podium.

Na inauguracji sezonu 318 is Cup PL Jacek zajął drugie miejsce w kwalifikacjach, ze stratą zaledwie 0,098 sekundy do najszybszego i przewagą prawie sekundy nad resztą 23-osobowej stawki. Po zaciętej walce na dystansie całego wyścigu, utrzymał się on na drugiej lokacie, finiszując o 0,889 sekundy za zwycięzcą i wykręcając po drodze najlepszy czas okrążenia.

Po odwróceniu kolejności pierwszej dziesiątki, Jacek przystępował do niedzielnego wyścigu z dziewiątego pola startowego. Szybko jednak zaczął przebijać się do przodu i włączył się do zaciętej walki o trzecie miejsce, a ostatecznie dojechał na metę piąty.

Dzięki dwóm solidnym występom, Jacek zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 318 is Cup PL, tracąc zaledwie dwa punkty do lidera.