Gosia Rdest nie zaliczy swojego debiutu w IMSA SportsCar Challenge do udanych. Polka, dzieląca samochód Audi R8 LMS GT4 z Amerykanką Ashley Freiberg, ukończyła 4-godzinną rywalizację na torze Daytona na 23. pozycji.

W czwartkowych kwalifikacjach za kierownicą Audi zasiadła Freiberg, w związku z czym to do niej należał obowiązek rozpoczęcia wyścigu. Już na pierwszych okrążeniach awansowała ona z 11. na 7. lokatę, by następnie rozpocząć dłuższy pojedynek o 6. pozycję. Amerykanka w końcu uporała się z Austinem Cindrikiem w Fordzie, lecz gdy ten próbował odzyskać utraconą lokatę, uderzył Audi w tylne koło, wybijając je z geometrii. Freiberg spadła na 10. lokatę i musiała kontynuować jazdę niesprawnym samochodem.

Niedługo po tym incydencie na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Pod żółtą flagą Freiberg oddała Audi w ręce Rdest, a zespół GMG próbował zniwelować skutki uszkodzeń. Długi postój w boksach oznaczał jednak spadek Rdest na końcu stawki i wkrótce po restarcie Polka musiała walczyć o utrzymanie się na okrążeniu lidera, co przy niesprawnym aucie było skazane na niepowodzenie.

Nie była to najgorsza wiadomość dla załogi #50, bowiem mogła ona starać się o powrót na okrążenie lidera przy okazji kolejnej neutralizacji. Ta przypadła jednak w niekorzystnym momencie, przez co Polka musiała zjechać na tankowanie przy pierwszej możliwej okazji i pozostała stratna o okrążenie.

Podobnie jak poprzednio, zespół zdecydował się na dłuższy postój w celu podjęcia napraw. Wiązało się to jednak ze stratą kolejnych dwóch okrążeń, które były już niemożliwe do odrobienia. Zespół popełnił także błąd przy okazji ostatniego zjazdu, kiedy to zespół ściągnął samochód na tankowanie przy zamkniętych boksach, za co otrzymał minutową karę stop & go.

Jedyna kobieca załoga w klasie GS ukończyła wyścig na 19. pozycji w swojej kategorii oraz 23. w klasyfikacji generalnej. Rdest spędziła za kierownicą niemal równe dwie godziny, pokonując w tym czasie 51 okrążeń i uzyskując najlepszy czas 1:57,292, który był o 1,016 sekundy gorszy od najszybszego okrążenia wyścigu.

Wyniki wyścigu

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race