Janosz na podium w Chinach

Artur Janosz wywalczył kolejne podium w tym sezonie. Na chińskim torze Shanghai International Circuit Polak finiszował w sobotę na trzeciej pozycji. Jego dramatyczna walka do ostatnich metrów była ozdobą pierwszego wyścigu piątej rundy Lamborghini Super Trofeo Asia.

Do mokrych zmagań w Szanghaju kwalifikował się zmiennik Janosza, Brytyjczyk Toby Sowery, który następnie po stracie długo jechał na czwartej pozycji, tuż za liderami. Podczas obowiązkowej zmiany za kierownicę 620-konnego Lamborghini Huracana Super Trofeo wskoczył Polak, który awansował na trzecie miejsce.

Zawodnik ekipy Orange Team 1 Lazarus walczył o drugą lokatę do ostatnich metrów. Rywalizacja była tak zacięta, że samochody zderzyły się ze sobą na ostatnim kółku, po czym Janosz wpadł na linię mety ułamki sekundy za rywalem, na trzeciej pozycji.

Drugi wyścig przedostatniej rundy Lamborghini Super Trofeo Asia odbędzie się w niedzielę o 5:40 rano polskiego czasu.

Artur Janosz: „To był bardzo zacięty wyścig. Po starcie Toby cały czas jechał na czwartej pozycji, tuż za trzecim autem i z każdym kolejnym kółkiem był coraz szybszy. Po zmianie znalazłem się na trzecim miejscu i byłem bardzo blisko drugiego samochodu. Cały wyścig jechaliśmy obok siebie, a na ostatnich kółkach walczyliśmy bardzo ostro i wielokrotnie wyprzedzaliśmy. Gdy wyprzedzałem rywala w pierwszym zakręcie ostatniego okrążenia, ten opóźnił hamowanie, wjechał we mnie i wypchnął mnie. Chwilę później sytuacja się powtórzyła, a rywal zgubił lusterko. Próbowałem jeszcze zaatakować w ostatnim zakręcie, ale było tam bardzo mało miejsca. Na metę wpadliśmy obok siebie, ale do drugiej pozycji zabrakło mi ułamków sekundy. Mimo wszystko cieszę się z kolejnego podium i nie mogę się doczekać niedzielnego wyścigu”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league