Polacy mistrzami Lamborghini Super Trofeo

Dwukrotnie finiszując na podium na niemieckim torze Nürburgring, Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej klasy AM serii Lamborghini Super Trofeo Europe. W listopadzie Polaków czeka start w finale światowym.

Duet włoskiego zespołu VS Racing zdominował tegoroczną rywalizację, przed weekendem w Niemczech wygrywając pięć z ośmiu wcześniejszych wyścigów, a w trzech pozostałych stając na drugim stopniu podium. Polacy mieli dzięki tem szansę przypieczętowania tytułu na rundę przed końcem sezonu i w Niemczech nie zawiedli.

W trudnych warunkach, na mokrym torze Nürburgring, Myszkowski i Lewandowski finiszowali w swoim 620-konnym Huracanie odpowiednio na drugim i trzecim miejscu, i już w niedzielę mogli w Niemczech świętować mistrzostwo.

W listopadzie polskich kierowców czeka jeszcze start w ostatniej rundzie Lamborghini Super Trofeo Europe, a następnie w światowym finale dla najszybszych załóg z europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej edycji. Zmagania odbędą się na włoskim torze Imola.

Teodor Myszkowski: „To był bardzo wymagający weekend ze względu na trudne warunki, ale staraliśmy się nie popełniać błędów i zrealizowaliśmy nasz cel. Skupialiśmy się przede wszystkim na tym, aby przypieczętować tytuł, a nie na walce o zwycięstwa za wszelką cenę. Walka była jednak naprawdę zacięta i nie obyło się bez przygód. W pierwszym wyścigu walcząc o pierwsze miejsce zostałem wypchnięty szeroko przez innego kierowcę, przez co straciłem dwie pozycje. W drugim wyścigu Andrzej, jadąc na slickach na mokrej nawierzchni, wpadł w poślizg i widowiskowo wystrzelił z krawężnika. Najważniejsze jednak, że dwukrotnie dojechaliśmy do mety na podium, a to zapewniło nam tytuł. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi VS Racing, od którego wiele się w tym roku nauczyliśmy i który świetnie pracował przy naszym aucie. Cieszymy się, że możemy wystartować w ostatniej rundzie nie myśląc o punktach i skupiając się wyłącznie na walce o zwycięstwa w ostatnich wyścigach. Jednocześnie powoli planujemy już sezon 2018, podczas którego będziemy chcieli jeszcze bardziej podkręcić tempo”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league