Robert Kubica weźmie udział w przyszłotygodniowych testach Formuły 1 na torze Hungaroring. Polak otrzyma szansę poprowadzenia tegorocznego samochodu Renault R.S. 17.

Kubica pojawi się na torze w środę, zajmując dzień przeznaczony dla jednego z etatowych kierowców. Polak nie spełnia bowiem kryteriów „młodego kierowcy” – tym będzie Nicholas Latifi, który poprowadzi samochód we wtorek.

Szef zespołu Cyril Abiteboul jasno stwierdził, że celem testu jest pełna ocena tego, jaką rolę Kubica mógłby pełnić w ekipie: „Pierwsze dwa dni testów pozwoliły Robertowi i nam na zdobycie dużej ilości informacji, a nadchodzący test z R.S. 17 na Hungaroringu pozwoli nam zebrać dokładne dane na temat obecnego samochodu w reprezentacyjnych warunkach”.

„Po tym teście uważnie przestudiujemy zebrane informacje, aby ocenić w jakich okolicznościach powrót Roberta do rywalizacji w nadchodzących latach byłby możliwy”.

W przypadku podjęcia decyzji o zastąpieniu jednego z kierowców w trakcie sezonu, Renault byłoby uprawnione do przeprowadzenia prywatnych testów Kubicy w aktualnym samochodzie. Gdyby jednak Polak nie miał wystartować w tym sezonie, wiązałoby się to z utratą jednego z dni testowych w przyszłym roku.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race