Robert Kubica, który dzisiaj ponownie znalazł się za kierownicą Lotusa E20 podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, powiedział, że pierwsza publiczna jazda samochodem Formuły 1 była dla niego najlepszym uczuciem od kilku lat.

Polski kierowca po raz drugi w tym roku miał okazję przejechać się obrandowanym przez Renault Lotusem E20. Wcześniej Kubica podczas prywatnych testów w Walencji przejechał 115 okrążeń, zaś dzisiaj wziął on udział w dorocznym Festiwalu Prędkości w Goodwood, podczas którego poprowadził taki sam model.

Chociaż wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Kubicę, Polak był bardzo zadowolony z powrotu za kierownicę samochodu F1 w Goodwood.

„To odczucie było dobre. Jest to jedno z najlepszych uczuć w ostatnich latach. To było fantastyczne doświadczenie. Słyszałem wiele dobrych historii dotyczących tygodnia Festiwalu Prędkości. Przyjemnością była obecność w tym miejscu. To niesamowite i zarazem bardzo przyjemne wydarzenie i mam nadzieję, że kibice czerpali z tego taką samą radość, co ja. Testy samochodem [F1] z 2012 roku wspólnie z Renault w Walencji były świetną okazją. OK, tutaj chodziło tylko o show, jednak odczucie i emocje w Walencji były wyjątkowe” – powiedział Kubica w rozmowie ze Sky Sports.

Polak został jednocześnie poproszony o komentarz w sprawie kontrowersyjnej sytuacji, do jakiej doszło w wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu pomiędzy Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem.

„To było na granicy. Moim zdaniem Seb trochę za bardzo zareagował, jednak mogło do tego dojść. Oczywiście uważam, że nie był zadowolony z tego po wyścigu. Może czasami trudno jest to przyznać, jednak jestem pewien, że jest wystarczająco inteligent i zdaje sobie sprawę, że trochę przesadził. To jest część wyścigów. Kiedy walka się zacieśnia, zawsze ważne jest, by trzymać nerwy na wodzy i być skoncentrowanym oraz ambitnym. Należy jednak również trzymać wszystko pod kontrolą, co też nie jest łatwe, gdy walczysz o mistrzostwo świata”.

Źródło: f1i.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race