Polski duet w składzie Teodor Myszkowski i Andrzej Lewandowski sięgnął po swoje czwarte zwycięstwo w pucharze Lamborghini Super Trofeo Europe w tym sezonie, po rundzie na francuskim torze Paul Ricard powiększając swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zmieniający się za kierownicą 620-konnego Lamborghini Huracana Polacy do Francji udali się jako liderzy tabeli w klasie AM po zwycięstwach na włoskiej Monzy i brytyjskim Silverstone. Na torze Paul Ricard, duet włoskiej ekipy VS Racing najpierw po zaciętej walce wygrał w swojej klasie sobotni wyścig, a następnie finiszował na drugim miejscu w niedzielę, sięgając po szóste podium na sześć tegorocznych startów w Super Trofeo Europe.

Kolejna, czwarta runda Lamborghini Super Trofeo Europe odbędzie się w dniach 26-28 lipca na torze Spa-Francorchamps.

Teodor Myszkowski: „Tydzień temu wygrywaliśmy w treningowym starcie wyścig mistrzostw Włoch Super GT Cup na Monzy, dlatego do Francji jechaliśmy z bardzo dobrym nastawieniem. Z jednej strony chcieliśmy walczyć o kolejne trofea, ale nie za wszelką cenę, bo nie możemy zapominać o prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Na wymagającym torze Paul Ricard Trochę zabrakło nam treningów przed weekendem, dlatego kwalifikacje nie do końca poszły po naszej myśli, ale oba wyścigi były już dla nas bardzo udane. W pierwszym wyścigu jechaliśmy tuż za liderem i wywieraliśmy na niego presję, co zakończyło się jego błędem na ostatnim okrążeniu i dało nam zwycięstwo. Dzień później także mieliśmy szansę na wygraną, ale straciliśmy kilka sekund podczas pit-stopów, na które większość stawki zjechała na tym samym okrążeniu i nieco nas przyblokowało. To wystarczyło, aby stracić bezpośredni kontakt z liderem. Próbowałem go jeszcze gonić, ale zabrakło dosłownie dwóch kółek. Co prawda tym razem musieliśmy zadowolić się drugim stopniem podium, ale we Francji powiększyliśmy naszą przewagę w tabeli z 28 do 38 punktów, więc wracamy do Polski bardzo zadowoleni”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race