Robert Kubica obecny na żywo na antenie Sky Sports F1 opowiedział dokładniej o swoich wrażeniach z testów w samochodzie Formuły 1. „Poczułem się jak w domu” – mówił Polak.

We wtorek Robert Kubica po raz pierwszy od sześciu lat zaliczył test w samochodzie Formuły 1. Polak przejechał na torze w Walencji samochodem Renault z sezonu 2012 115 kółek, co miało być skondensowanym weekendem Grand Prix. 

Mimo że test był prywatny i oficjalnie nie podano do wiadomości publicznej wielu szczegółów, po tym wydarzeniu pojawiło się wiele pozytywnych głosów od różnych ludzi świata motorsportu. Wielu kierowców z obecnej stawki deklarowało, że nie mogą się doczekać aby ponownie zobaczyć Roberta w paddocku F1, a kilku szanowanych dziennikarzy pokusiło się o stwierdzenie, że dla naszego rodaka jest to kwestia czasu.

Sam Kubica, jak zawsze, z początku podszedł do tej kwestii bardzo zachowawczo, jednak w dniu dzisiejszym w wywiadzie dla włoskiej telewizji Sky powiedział coś, na co czekaliśmy naprawdę długo.

„Zapytano mnie jak się czuję po teście i byłem zdziwiony tym, jak reaguje moje ciało. Czułem się normalnie, tak jak po przerwie zimowej. Zrobiłem prawie 30 okrążeń podczas długiego przejazdu i było w porządku. Nie ukrywam, że śpię teraz spokojniej. To miłe uczucie wiedzieć, że mogłeś tego dokonać. Przez ostatnich sześć lat powiedziałem wiele razy 'nie' przy różnych ofertach. Może wyglądałem na aroganckiego, ale dla mnie najważniejszą rzeczą była Formuła 1. Rajdy nie były fanaberią, pozwoliły mi się poprawić. Jestem dojrzalszy nawet po tym, co mnie spotkało. Jestem teraz innym kierowcą - nie mówię że lepszym, ale innym" – mówił.

„To była cudowna rzecz, ogromny krok milowy. Nie zamierzam ustępować w takim momencie, mając tak dobre odczucia psychiczne i fizyczne. Chcę iść na całość. Nie wiem, co stanie się w najbliższych miesiącach, ale zobaczymy. Osoba, którą znam bardzo długo i była tam obecna powiedziała mi na koniec dnia: 'Mogę powiedzieć tylko jedno – jesteś kierowcą Formuły 1'. To wiele dla mnie znaczy”.

„Powiedziałem, że jeśli powrócę do padoku, to z kaskiem aby jeździć w samochodzie” – kontynuował Kubica. „Na razie odbyłem test i zobaczymy co dalej. Zaczynam nową podróż i mam nadzieję, że zajdę w dobre miejsce. Postaram się ze wszystkich sił. Nie spodziewałem się tego, ale teraz wiem, że mogę prowadzić samochód F1”.

Źródło: sport.sky.it

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race