Zwycięstwo na zakończenie sezonu

Zwycięstwo na zakończenie sezonu Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Bartłomiej Madziara zakończył sezon 2018 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski zwycięstwem podczas ostatniego wyścigu klasy DN3 na Torze Poznań.

Ostatniego dnia tegorocznej rywalizacji odbyła się finałowa runda wyścigów sprinterskich klasy DN3 – w których Madziara zapewnił sobie tytuł mistrzowski poprzedniego dnia, podobnie jak w kategorii D4 2000 Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego.

Mieszkaniec Szczawna-Zdroju nie zamierzał zwalniać i podczas porannych kwalifikacji ustanowił nowy osobisty rekord na Torze Poznań, z czasem 1:40,701. Po awarii mechanicznej z poprzedniego dnia, do niedzielnej rundy nie przystępował jego największy konkurent Aleksander Robak – drugie miejsce w klasie DN3 zajął zatem Bartosz Walkowiak, którego czas kwalifikacji był o niemal dziesięć sekund gorszy.

Wyścig na dystansie 25 minut i jednego okrążenia został w pełni zdominowany przez Madziarę, który zdążył w tym czasie zdublować wszystkich swoich rywali i sięgnął po dziewiąte zwycięstwo w dziesięciu wyścigach sprinterskiej klasy. Podium ostatniej rundy uzupełnili Piotr Kowner i Bartosz Walkowiak.

Reprezentant zespołu Madziara Motorsport zakończył sezon z dorobkiem 720 punktów – o 185 więcej od drugiego w klasyfikacji Robaka. Zdominował również rywalizację w wyścigu godzinnym, gdzie odniósł zwycięstwa we wszystkich pięciu rundach.

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka