Niesamowity wyczyn Mireckiego

Niesamowity wyczyn Mireckiego BM Racing Team

Bartłomiej Mirecki podczas gościnnego występu w prestiżowej serii Renault Clio CUP Central Europe, startując z ostatniego miejsca zakończył wyścig na podium! W ciągu zaledwie 30 minutowego wyścigu wyprzedził aż 24 rywali, a to wszystko w deszczowych warunkach, które utrudniały jazdę. To bardzo rzadki w profesjonalnych wyścigach samochodowych wyczyn. Na uwagę zasługuje fakt, iż Mirecki siedział za kierownicą tego auta po raz pierwszy!

W miniony weekend Bartek Mirecki gościnnie wystąpił w mistrzostwach Renault Clio CUP Central Europe. Wyścigi odbyły się na czeskim torze Autodrom Most. Już w oficjalnych treningach częstochowianin wykazał się bardzo dobrym tempem. Po udanych kwalifikacjach sędziowie nałożyli na Bartka Mireckiego karę za brak nakrętek na wentylach kół. W związku z tym musiał on startować do wyścigów z ostatniej pozycji. W pierwszym z 28 pozycji awansował na siódmą.

Największym zaskoczeniem dla kibiców i innych kierowców w stawce, był wynik Mireckiego w drugim wyścigu. Startując ponownie z 28 pozycji, już po pierwszym okrążeniu mierzącym nieco ponad 4 kilometry częstochowianin był na 14 miejscu. Ostatecznie zakończył rywalizację na 3 pozycji pokonując 24 zawodników.

„Do samego końca zaciekle walczyłem i przebijałem się do przodu, efektem tego jest puchar za 3. miejsce. To był naprawdę bardzo trudny i emocjonujący wyścig. 27 minut ostrej walki do ostatnich metrów, tor przesychał, więc trzeba było dbać o opony, które traciły przyczepność z każdym zakrętem. Bardzo się cieszę z pucharu, który przywiozłem do domu i muszę przyznać, że był to chyba mój najtrudniej wywalczony puchar w karierze. Pierwszy raz siedziałem w pucharowym Clio, a na dodatek ‚pechowe’ kwalifikacje zmusiły mnie do startu z tak odległej pozycji. Mimo to nie poddałem się i walczyłem do końca” - komentuje Bartłomiej Mirecki.

Bartłomiej Mirecki wystartował w Renault Clio CUP Central Europe jednorazowo. Już w najbliższy weekend wsiada do swojej Formuły Renault i wraca do rywalizacji o tytuł Mistrza Europy Centralnej FIA CEZ. W tym sezonie częstochowianin walczy też o tytuł Mistrza Polski.

W zawodach Renault Clio CUP Central Europe regularnie startują zawodnicy BM Racing Team, czyli zespołu prowadzonego przez Bartka Mireckiego. W miniony weekend najlepszy z częstochowskiej ekipy osiągnął Karol Urbaniak, który wygrał pierwszy wyścig.

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka