Łukaszyk odnosi trzecie tegoroczne zwycięstwo w Super S Cup

Łukaszyk odnosi trzecie tegoroczne zwycięstwo w Super S Cup Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Jacek Łukaszyk powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej Wyścigowych Mistrzostw Polski Super S Cup, dzięki zwycięstwu w niedzielnym wyścigu lipcowej rundy na Torze Poznań. Pokonał on Przemysława Plucińskiego oraz Pawła Leperta.

Po zajęciu drugiej pozycji w sobotnim wyścigu, Łukaszyk przystępował do niedzielnej rywalizacji z przedostatniego pola. Już na starcie ominął wolno ruszającego Leperta, a do końca pierwszego okrążenia przedostał się na piątą lokatę, wyprzedzając również Tomasza Augustyniaka, Juliusza Sytego, Karola Ślisińskiego i Bartłomieja Tabaczyńskiego – ten ostatni już na tym etapie wycofał się z dalszej rywalizacji.

Prowadzenie po starcie z pole position utrzymywał tymczasem Marcin Olejniczak, a za nim Grzegorz Pietrucha wyprzedził Jakuba Kojdera. Na kolejnym okrążeniu Kojder odzyskał jednak drugie miejsce, a przed Pietruchą znalazł się również Pluciński, który popisał się świetnym startem z ósmej pozycji.

Nie chcąc pozwolić odjechać pierwszej trójce, szybkie tempo narzucili Łukaszyk i Lepert, którzy również wyprzedzili Pietruchę – odpowiednio na trzecim i czwartym okrążeniu. Łukaszyk następnie objechał Kojdera, a na szóstym okrążeniu objechał zarówno Plucińskiego jak i Olejniczaka, by objąć prowadzenie w czwartym zakręcie. Pluciński skorzystał z okazji, by również znaleźć się przed Olejniczakiem, a na kolejnym kółku to samo zrobili Lepert i Kojder.

W międzyczasie, w walce o siódmą lokatę Juliusz Syty wypchnął z toru zwycięzcę sobotniego wyścigu Bartosza Alejskiego, za co otrzymał karę przejazdu przez boksy. Na ósmym okrążeniu doprowadził z kolei do wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, po tym jak otarł się o samochód Augustyniaka, a następnie uderzył w tył samochodu Pietruchy, kończąc jego wyścig.

Wyścig został wznowiony na jedno okrążenie. Łukaszyk utrzymał prowadzenie po restarcie i przyjechał na metę o 0,147 sekundy przed Plucińskim. Podium uzupełnił Lepert, za którym uplasowali się Kojder oraz Alejski, który wyprzedził Augustyniaka i skorzystał na problemach Olejniczaka, który w powolnym tempie dotoczył się do mety za siódmym Karolem Ślisińskim.

Dzięki trzeciemu w tym sezonie zwycięstwu, Łukaszyk powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 29 punktów nad Alejskim. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa wyścigi, które odbędą się w weekend 28-30 września, również na Torze Poznań.

P Nr Kierowca Rezultat
1 13 Jacek Łukaszyk 13 okr.
2 8 Przemysław Pluciński + 0,147
3 99 Paweł Lepert + 0,883
4 66 Jakub Kojder + 1,762
5 11 Bartosz Alejski + 5,514
6 46 Tomasz Augustyniak + 5,956
7 40 Karol Ślisiński + 6,121
8 77 Marcin Olejniczak + 18,770
NSK 88 Grzegorz Pietrucha  
NSK 9 Bartłomiej Tabaczyński  
DQ 3 Juliusz Syty  
Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka