Alejski pewnie wygrywa sobotni wyścig

Alejski pewnie wygrywa sobotni wyścig Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Bartosz Alejski zamienił pole position na zwycięstwo w pierwszym wyścigu lipcowej rundy Mistrzostw Polski Super S Cup na Torze Poznań. Zdobywca pole position pewnie pokonał lidera klasyfikacji generalnej Jacka Łukaszyka oraz Pawła Leperta.

Alejski utrzymał prowadzenie po starcie, mając za sobą Przemysława Plucińskiego oraz Leperta. Dobrze wyścig rozpoczął również Łukaszyk, który na pierwszym okrążeniu wyprzedził Karola Ślisińskiego i Jakuba Kojdera, by wyjść na czwartą lokatę. Przed Ślisińskim znalazł się również Juliusz Syty, który wyprzedził po drodze Tomasza Augustyniaka. Grzegorz Pietrucha awansował na dziewiątą lokatę, a stawkę zamykali Marcin Olejniczak i Bartłomiej Tabaczyński.

Pierwsza czwórka szybko zaczęła odjeżdżać od grupy walczącej o piąte miejsce. Na początku drugim okrążeniu Syty odebrał piątą lokatę Kojderowi, a gdy ten próbował ją odzyskać w trzecim zakręcie, wypadł z toru i spadł na koniec stawki. Na szóste miejsce wyszedł dzięki temu Ślisiński, lecz na kolejnym kółku stracił on lokatę na rzecz Augustyniaka.

Na piątym okrążeniu Łukaszyk wyprzedził Leperta w walce o trzecią pozycję, a na kolejnym kółku uporał się także z Plucińskim. Walka wewnątrz tej trójki sprawiła jednak, że Alejski odjechał od nich na kilka sekund i pozostał niezagrożony już do samego końca, sięgając po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie.

W drugiej połowie wyścigu rywalizacja o drugie miejsce uległa zaostrzeniu, a Plucińskiego i Łukaszka wyprzedził Lepert. Nie zdołał jednak utrzymać za sobą tego drugiego i musiał się zadowolić miejscem na najniższym stopniu podium. Pluciński zakończył wyścig na czwartej pozycji, a samotnie po piątą lokatę zmierzał Syty, dla którego to najlepszy wynik w Super S Cup. Augustyniak był szósty, przed Ślisińskim, Pietruchą i Tabaczyńskim. Po swoim błędzie, Kojder odrobił dwie pozycje, lecz później wypadł poza punktowaną dziewiątkę. Stawkę zamknął powracający po rundzie przerwy Marcin Olejniczak.

Drugi wyścig weekendu Super S Cup odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:10.

P Nr Kierowca Rezultat
1 11 Bartosz Alejski 14 okr.
2 13 Jacek Łukaszyk + 4,374
3 99 Paweł Lepert + 5,040
4 8 Przemysław Pluciński + 5,670
5 3 Juliusz Syty + 15,317
6 46 Tomasz Augustyniak + 22,435
7 40 Karol Ślisiński + 23,524
8 88 Grzegorz Pietrucha + 31,668
9 9 Bartłomiej Tabaczyński + 31,862
10 66 Jakub Kojder + 32,036
11 77 Marcin Olejniczak + 54,761
Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka