Madziara z kompletem zwycięstw

Madziara z kompletem zwycięstw Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Bartłomiej Madziara zakończył pierwszy weekend tegorocznych Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań z kompletem zwycięstw.

Lider klasyfikacji generalnej rozpoczął niedzielne zmagania od kwalifikacji do drugiego wyścigu sprinterskiej klasy DN3. Poprawił on swój wynik z poprzedniego dnia i zakwalifikował się na pole position, pokonując Aleksandra Robaka oraz Piotra Struzika.

Ta sama pierwsza dwójka stoczyła ze sobą walkę w popołudniowym wyścigu na dystansie 16 okrążeń – przy różnicy w najlepszych czasach okrążeń na poziomie 0,2 sekundy, bardzo trudno było o zbudowanie przekonującej przewagi. Jazda tempem kwalifikacyjnym była prawdziwym sprawdzianem dla nowego samochodu Madziary, bazującego na BMW E90. Ostatecznie, przyjechał on na metę o pięć sekund przed swoim rywalem, zamykając weekend z kompletem zwycięstw.

„Zostałem przyblokowany na moim okrążeniu kwalifikacyjnym, zatem z pewnością mieliśmy zadatki na czas w granicach 1:42” – tłumaczył mieszkaniec Szczawna-Zdroju. „Wyścig był bardzo wyczerpujący. Z zewnątrz mogło wydawać się, że miałem w miarę stałą przewagę, ale tak naprawdę przez cały czas dawałem z siebie wszystko i dochodziłem do granicy możliwości opon. Zrealizowaliśmy jednak nasz plan, z czego jestem bardzo zadowolony”.

„Jak na pierwszy weekend wyścigowy, samochód spisywał się rewelacyjnie – był zarówno szybki, jak i niezawodny, za co należą się podziękowania całemu zespołowi PSS. Wciąż trwają dyskusję co do tego, czy planowana runda WSMP na Litwie dojdzie do skutku, zatem zobaczymy co będzie dalej”.

W klasyfikacji DN3 Madziara ma obecnie 30-punktową przewagę nad Robakiem, z kolei w Mistrzostwach Polski Wyścigu Godzinnego różnica pomiędzy tą dwójką wynosi dwa „oczka”.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka