Emocjonujący wyścig Smorawińskiego

Emocjonujący wyścig Smorawińskiego Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Wojciech Smorawiński zdobył ważne punkty do klasyfikacji generalnej cyklu 318 is Cup PL, zajmując siódme miejsce podczas pierwszego wyścigu sezonu na Torze Poznań.

Trzeci zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw przystępował do sobotniego wyścigu z dziesiątego pola, lecz już na pierwszym okrążeniu nawiązał długi pojedynek z Marcinem Lempertem, z którego ostatecznie wyszedł zwycięsko.

Na półmetku rywalizacji Smorawiński włączył się do grupy zawodników walczących o szóstą lokatę i systematycznie przebijał się do przodu – błąd popełniony przy próbie wyprzedzenia Michała Całka zakończył się jednak niegroźną kolizją tej dwójki, która zaprzepaściła dotychczasowy postęp poznaniaka i ponownie znalazł się on na końcu pierwszej dziesiątki. W trakcie pozostałych okrążeń wyprzedził on Przemysława Wójcickiego i Bartosza Grzeleckiego, a także skorzystał na problemach technicznych Mateusza Bartkowiaka, by zająć siódme miejsce i zapisać sobie 48 punktów do klasyfikacji generalnej.

„Siódme miejsce z pewnością nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami, ale sam wyścig był bardzo ciekawy i nie brakowało manewrów wyprzedzania” – komentował Smorawiński. „Na początku było tłoczno, ale miałem dobry start, choć później w trzecim zakręcie straciłem dwie pozycje”.

„Czołówka wszystkim odjechała, zatem walczyliśmy o miejsca w środku stawki. Popełniłem jeden poważniejszy błąd, przez który straciłem trzy pozycje i musiałem odrabiać straty. Udało się to, ale nie było już szansy zaatakować wyższą lokatę, a wręcz musiałem się skupić na utrzymaniu siódmego miejsca – myślę, że to było dzisiaj maksimum naszych możliwości”.

Dzięki dziesiątej lokacie zajętej w kwalifikacjach, kierowca Smorawiński Motorsport wystartuje do niedzielnego wyścigu z pole position: „Będziemy próbować utrzymać wszystkich za sobą, aby znaleźć się na pierwszym miejscu, czyli tam gdzie powinniśmy być [śmiech]. Będzie to jednak bardzo trudne, bowiem dzisiejsza czołówka jechała bardzo szybko i nie wiem, czy będę w stanie się przed nimi obronić”.

Drugi wyścig weekendu 318 is Cup PL rozpocznie się o godzinie 16.

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka