Janosz wygrywa w Szanghaju

Janosz wygrywa w Szanghaju

Artur Janosz wygrał niedzielny wyścig piątej rundy serii Lamborghini Super Trofeo Asia na torze Shanghai International Circuit, sięgając po drugie zwycięstwo w tym roku i dziewiąte podium.

Niedzielne zmagania odbyły się na mokrej nawierzchni, na której polski kierowca ekipy Orange Team 1 Lazarus przebił się w trakcie swojej zmiany z trzeciego na pierwsze miejsce, które następnie do mety dowiózł jego zmiennik, Brytyjczyk Toby Sowery.

Dzisiejsze zwycięstwo było dla Janosza drugim w tym roku w kategorii PRO i pierwszym w całej stawce Lamborghini Super Trofeo Asia. Polak ma na swoim koncie w sumie aż dziewięć finiszów na podium na dziesięć startów i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ostatnia runda, a następnie finał światowy dla azjatyckiej, amerykańskiej i europejskiej edycji Super Trofeo, odbędą się w dniach 16-19 listopada na włoskim torze Imola.

Artur Janosz: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa w bardzo trudnych warunkach. Przez cały wyścig padał deszcz i było bardzo mokro. Od samego początku miałem jednak dobre tempo. Jechałem na trzecim miejscu i próbowałem wyprzedzić drugiego zawodnika. Nie było to łatwe, ale pod presją rywal popełnił wreszcie mały błąd, który od razu wykorzystałem. W dwa okrążenia dogoniłem lidera, ale zanim zaatakowałem, ten zjechał do alei serwisowej na zmianę. To była idealna okazja aby mając przed sobą pusty tor podkręcić tempo i wypracować sobie przewagę. Na dwóch kolejnych kółkach wykręciłem najlepsze okrążenia wyścigu i mocno odskoczyłem. Dzięki temu po pit-stopie Toby miał 3,7 sekundy przewagi nad drugą załogą i sukcesywnie ją powiększał. Na finiszu w dalszej części stawki doszło do wypadku po którym wyścig dokończyliśmy za samochodem bezpieczeństwa. To dla nas drugie w tym roku zwycięstwo w naszej klasie i pierwsze w całej stawce, dlatego wracam do Polski zadowolony z dwóch dobrych wyników i kolejnych cennych punktów. Teraz czekamy już na finał światowy, podczas którego będziemy chcieli zakończyć sezon walcząc o kolejne zwycięstwa”.

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka