Nowy sezon, nowe wyzwanie dla Mateusza Tokarskiego

Nowy sezon, nowe wyzwanie dla Mateusza Tokarskiego Tomasz Kubiak/ŚwiatWyścigów.pl

Zwycięzca trzech ubiegłorocznych wyścigów BMW IS CUP Mateusz Tokarski przygotowuje się na pierwszy tegoroczny weekend Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

20-latek trzeci rok z rzędu będzie ścigać się za kierownicą BMW 318is E36, lecz przeniesie się z rywalizacji w klasie pucharowej do otwartej Dywizji Narodowej 3, gdzie będzie walczyć m.in. z byłym mistrzem w wyścigach godzinnych Jackiem Cichopkiem.

Po raz pierwszy w swojej karierze Tokarski wystąpi także w wyścigu wielu klas – pierwszej rundzie Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego MPHR. Pilanin będzie rywalizować w najliczniejszej klasie D4 IS Cup, a razem z nim na torze pojawi się 25 innych załóg, w samochodach różnej szybkości – od FIAT-ów Seicento, po pucharowe Lamborghini Huracán.

Od czasu swojego debiutu za kierownicą wyścigowego BMW w 2015 roku, Tokarski odniósł cztery zwycięstwa i dwukrotnie plasował się na podium klasyfikacji generalnej BMW IS CUP, gdzie jego najlepszym wynikiem było drugie miejsce w sezonie 2016.

Mateusz będzie bronić barw rodzinnego zespołu Alles Tokarski Racing Team, obsługiwanego przez warsztat Frodan Motorsport. W trakcie pierwszej rundy WSMP 20-21 maja wystartuje on w dwóch półgodzinnych wyścigach DN3 oraz godzinnym wyścigu MPHR.

Serwis ŚwiatWyścigów.pl drugi rok z rzędu będzie sprawować patronat medialny nad młodym zawodnikiem.

Informacja prasowa

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka