Zapowiedź drugiej rundy WORK STUFF Super S Cup

Nieco ponad miesiąc po inauguracji sezonu, stawka sezonu 2022 Wyścigowych Mistrzostw Polski WORK STUFF Super S Cup ponownie zbierze się, aby rywalizować o punkty na Torze Poznań.

Czerwcowa runda zapowiada się wyjątkowo gorąco i zawodnicy nie będą już mieli problemów z rozgrzaniem nowych wyczynowych tylnych opon, które sprawiały pewne problemy podczas majowej inauguracji. W związku z tym zapowiada się znakomita walka o czołowe pozycje, toczona na granicy przyczepności.

Niespodziewanym liderem jest po pierwszej rundzie tegoroczny debiutant Patryk Hoffmann, który stanął na podium pierwszego wyścigu i zaprezentował mądrą równą jazdę w drugim. Zaledwie jeden punkt traci do niego zwycięzca kwalifikacji i drugiego wyścigu Michał Molski – który przyzwyczaił już do znakomitych czasów na Torze Poznań, a sześć punktów do lidera traci Damian Stachowiak, który wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w WORK STUFF Super S Cup. Mniej niż 10 punktów traci również Adam Karkuszewski.

Pierwsza runda była wyjątkowo nieudana dla faworytów. Niepowodzenia będą próbowali zostawić za sobą Tomasz Pawlaczyk, Bartosz Alejski i Jakub Kojder, którzy łącznie zdobyli tylko 35 punktów. Najwięcej do nadrobienia mają jednak Jerzy Drabent i Michał Walczak-Makowiecki. Mechanicy DRIVE SQUAD wielkim wysiłkiem przywrócili ich do rywalizacji po tym, jak oba samochody zostały poważnie uszkodzone w kolizji.

Po nietypowej pierwszej rundzie, WORK STUFF Super S Cup wróci do swojego tradycyjnego harmonogramu. W piątek odbędą się zatem kwalifikacje i pierwszy wyścig, a drugi start z odwróconej kolejności nastąpi w sobotę.

Siedem załóg przystąpi też do rywalizacji w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym WSMP. Tu prowadzenia w klasyfikacji generalnej bronić będą zwycięzcy pierwszej rundy – Adam Karkuszewski i Bartosz Alejski – do których niewiele tracą Tomasz Augustyniak z Nikodemem Wiśniewskim oraz Jakub Kojder z Tomaszem Pawlaczykiem. Kwalifikacje do długiego dystansu odbędą się w piątek, a sam wyścig w sobotę popołudniu i zakończy wizytę kierowców WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1