Mistrz Ecumaster Super S Cup zdobywa pole position

Bartosz Alejski wywalczył swoje pierwsze w pole position w sezonie 2021 Ecumaster Super S Cup. Aktualny mistrz Polski wystartuje aż osiem pozycji przed liderem klasyfikacji generalnej Adamem Dębickim.

Jako pierwszy pomiarowe okrążenie przejechał Jakub Kojder w czasie 1:59,717, lecz już niecałą minutę później na pierwszą lokatę wyszedł Damian Stachowiak z 1:57,162. Ten rezultat miał utrzymać go na szczycie tabeli wyników przez dłuższą chwilę, bowiem sesja została przerwana na osiem minut.

Gdy zielona flaga znów powiewała nad Torem Poznań, do roboty szybko zabrał się Alejski, wykręcając czas 1:52,004. Choć wystarczyłby on do wywalczenia pole position, na kolejnym kółku Alejski jeszcze umocnił się na pierwszej pozycji, poprawiając wynik na 1:51,766.

„W tym sezonie pierwszy raz” – powiedział zdobywca pole position. „Cieszę się, bo warunki były specyficzne. Tor był zimny, a w trakcie szybkiego okrążeniu wyjechał na tor samochód bezpieczeństwa, ale po wznowieniu sesji udało mi się wyśrubować czas. Był dzisiaj ogromny problem z dogrzaniem tylnych opon. Przerwa sesji pozwoliła mi zastanowić się jak dogrzać tylne opony zanim skończą się przednie, bo takie było dzisiaj zadanie. Udało mi się to poskładać, żeby znaleźć się na pierwszej pozycji. Będę starać się o to, żeby zdobyć komplet punktów, włącznie z najszybszym okrążeniem”.

Za aktualnym mistrzem serii uplasowali się Tomasz Pawlaczyk i Jakub Kojder, których dzieliło zaledwie 0,042 sekundy. Swoje pierwsze punkty w kwalifikacjach wywalczył czwarty Toon Knapen, o zaledwie 0,008 sekundy pokonując Adama Karkuszewskiego.

Zdobywca pole position do poprzedniej rundy Adrian Lewandowski był szósty, przed Tomaszem Augystyniakiem i Michałem Walczakiem-Makowieckim. Dopiero na dziewiątej pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalnej Adam Dębicki, a stawkę uzupełnili Grzegorz Stępień, Damian Stachowiak i Konrad Nowak-Ignatowski.