Rekordowa frekwencja na finał sezonu OMM Drive Super S Cup

Siedemnastu kierowców przystąpi do ostatniego weekendu wyścigowego drugiego sezonu OMM Drive Super S Cup, który odbędzie się w dniach 20-21 września na Torze Poznań. Seria będzie również licznie reprezentowana w rywalizacji długodystansowej.

Inaczej niż ma to miejsce zazwyczaj, rywalizacja będzie zawarta na przestrzeni dwóch dni – w piątek o 9 kierowcy wyjadą na 30-minutowe kwalifikacje i już tego samego dnia o 12:45 czeka ich pierwszy z 25-minutowych wyścigów. Zgodnie z obowiązującą w Super S Cup formułą, odwrócona kolejność na mecie pierwszego wyścigu będzie stanowić ustawienie na polach startowych do drugiego, który zaplanowano w sobotą o 11:40.

Przy 60 możliwych do zdobycia punktach, matematyczne szanse na tytuł mistrza Polski ma jeszcze pięciu zawodników. Dzięki wygranej oraz drugiej lokacie podczas ostatniego weekendu na Łotwie, prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Jacek Cichopek. Debiutujący w tym sezonie zawodnik ma na swoim koncie 135 punktów – o 18 więcej od wicemistrza z poprzedniego sezonu Bartosza Alejskiego. Wspomniana dwójka odniosła w tym sezonie po dwa zwycięstwa, natomiast po jednym mają goniący ich w tabeli Jakub Kojder (117 punktów) oraz aktualny mistrz serii Jacek Łukaszyk (95). Pierwszą piątkę zamyka Przemysław Pluciński, który do lidera traci już 57 punktów. Na najwyższym stopniu podium stawali w tym roku również nieuczestniczący w pełnym cyklu Łukasz Kaźmierczak i Robert Mazurkiewicz.

Poza regularnymi zawodnikami Super S Cup, na starcie wrześniowej rundy pojawią się również powracający Adrian Lewandowski i Paweł Lepert, zdobywca podium na Łotwie Steve Feige, a także wiele nowych nazwisk – największą ciekawostką będzie z pewnością występ jednego ze współtwórców Super S Cup Roberta Boruszaka. Poza nim, do stawki dołączą również Dariusz Taraszkiewicz, Karol Czyżewski, Tomasz Pawlaczyk i Łukasz Stolarczyk, który będzie rywalizować jednocześnie w WSMP, gdzie zajmuje trzecie miejsce w klasie DN5.

Wszystkie samochody uczestniczące w Super S Cup to MINI Coopery S R53, przystosowane do wyścigów przez firmę OMM Drive. Aż osiem takich maszyn weźmie udział w dwugodzinnym wyścigu długodystansowym, organizowanym w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Startujący w pełnym sezonie Tomasz Augustyniak i Jakub Kojder po czterech wyścigach zajmują drugie miejsce w klasie D4 3500. Na czas finałowej rundy dołączą do nich załogi Marcin Olejniczak/Robert Boruszak, Grzegorz Zwoliński/Grzegorz Moczulski, Przemysław Pluciński/Paweł Lepert, Bartłomiej Tabaczyński/Grzegorz Pietrucha, Steve Feige/Mariusz Urbański, Juliusz Syty/Bartosz Opioła oraz Adrian i Andrzej Lewandowscy. Wyścig długodystansowy odbędzie się w sobotę o 16 i jako ostatni w roku kalendarzowym na Torze Poznań, będzie nosić tytuł memoriału im. Jana Leśniaka.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league