Marcin Przybyszewski przed IV rundą

W weekend 7-9 sierpnia na torze w Moście po raz czwarty w tym sezonie spotkają się kierowcy startujący w cyklu Kia cee’d Lotos Cup, a wśród nich Marcin Przybyszewski. Poza pucharem markowym samochodów Kia, obiekt ten gościć będzie również kolejne eliminacje Wyścigowych i Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy Strefy Centralnej oraz czeski Skoda Octavia Cup. Taki zestaw nie może zapowiadać nic innego, jak tylko wielkie wyścigowe emocje.

Autodrom Most jest nowością w kalendarzu rozgrywanego od zeszłego roku pucharu Kia cee'd Lotos Cup. Jego pętla liczy 4219 metrów, a sam obiekt uważany jest za techniczny i trudny. Do tego wyprzedzanie na nim, to nie lada sztuka.
Marcin Przybyszewski do startu podchodzi optymistycznie i jest mocno zmotywowany, by pokazać swoje możliwości. Po trzech rozegranych dotąd rundach zajmuje on 10. miejsce w tabeli. Nie jest to co prawda wynik, jakiego oczekiwał, ale awans o kilka pozycji nadal jest w zasięgu ręki. Potwierdza to fakt, iż Przybyszewski jest w o tyle lepszej sytuacji od większości rywali, że ścigał się już na torze w Moście.

Dwa główne wyścigi IV rundy Kia cee’d Lotos Cup (każdy po 12 okrążeń) wystartują w niedzielę po 15.00 i będą poprzedzone piątkowymi i sobotnimi kwalifikacjami.
Przybyszewski tradycyjnie wystartuje w barwach firm Megabajt i Tracer.

Marcin Przybyszewski: „Jeździłem już w Moście, w długim dystansie i w sprincie. Jeździłem też tydzień temu na symulatorze. Lubię tory takie jak ten, powszechnie uważane za techniczne. Zawsze cieszy mnie, jeśli obiekt ma miejsca, w których naprawdę testowane są umiejętności kierowców. Uważam, że znajomość toru w Moście da mi na początku trochę przewagi, ale ponieważ przed wyścigiem będzie dużo treningów, to podejrzewam, że szanse się szybko wyrównają. Mój ostatni start w Poznaniu Fiatem Seicento był świetnym pomysłem, zwłaszcza że pozytywnie mnie natchnął i odzyskałem dzięki niemu motywację. Przypomniał mi, jak fajnie było kiedyś. Poza tym udowodniłem sobie, że wciąż jeszcze potrafię szybko jeździć. Liczę na to, że podtrzymam tę dobrą passę.

Źródło: Informacja prasowa

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league