Motocykliści ORLEN Team zdominowali tegoroczne podium Hungarian Baja. Adam Tomiczek wygrał rajd, a Maciej Giemza zajął 3. miejsce. Po sobotnich problemach z układem hamulcowym, w niedzielę dobre przejazdy mieli Kuba Przygoński i Timo Gottschalk, którzy awansowali o jedną pozycję i rywalizację zakończyli na 4. miejscu.

Bartłomiej Madziara i Bartosz Grzelecki przystąpią w nadchodzący weekend na Torze Poznań do trzeciej tegorocznej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w wyścigach sprinterskich oraz rywalizacji długodystansowej.

Po trzech tygodniach przerwy najlepsze zawodniczki świata wracają do ścigania w ramach pierwszych mistrzostw W Series. W czwartej eliminacji, rozgrywanej na niemieckim torze Norisring ponownie zobaczymy Gosię Rdest.

W miniony weekend na Torze Poznań odbyła się druga tegoroczna runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Bartłomiej Madziara wygrał oba wyścigi sprinterskie, a wspólnie z Bartkiem Grzeleckim stanął na najwyższym stopniu podium wyścigu długodystansowego.

W upalnym wyścigu w Misano, trzeciej rundzie serii W Series, Gosia Rdest zajęła 13. miejsce. Jedyna Polka startująca w cyklu w klasyfikacji generalnej jest tuż za pierwszą dziesiątką.

Zdobywca czterech tytułów mistrzowskich na przestrzeni dwóch ostatnich sezonów Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Bartłomiej Madziara połączy siły z Bartoszem Grzeleckim, aby powalczyć o najwyższe trofea w zmienionej formule wyścigów Endurance.

Dwa nowe samochody – terenowy Ford F-150 EVO oraz klasyczne Porsche 911 – będą stanowiły środek do osiągnięcia ambitnych celów, jakie w roku 2019 postawił przed swoim zespołem Paweł Molgo – szef NAC Rally Team. Trzykrotny triumfator Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i zwycięzca maratonu Africa Eco Race w klasie aut seryjnych planuje w tegorocznym sezonie powalczyć między innymi o tytuł mistrza Europy Środkowej oraz wysoką lokatę na mecie klasycznego Rajdu Safari.

Kuba Przygoński z ORLEN Team zajął 4. miejsce w rajdzie Dakar – najlepsze w historii swoich występów w najtrudniejszym rajdzie świata. Świetny wynik Adama Tomiczka – motocyklista ukończył rywalizację na wysokim, 16. miejscu.

Kuba Przygoński i Tom Colsoul z załogi ORLEN Team zajęli miejsce tuż za podium 9. etapu rajdu Dakar i awansowali na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. Adam Tomiczek przed ostatnim odcinkiem jest wśród najlepszych piętnastu motocyklistów rajdu.

Samochodowa załoga ORLEN Team kolejny raz na podium rajdu Dakar – Kuba Przygoński i Tom Colsoul byli trzeci na 8. etapie. Po awarii motocykla tegoroczny rajd kończy się dla Maćka Giemzy, Adam Tomiczek jedzie dalej i jest obecnie siedemnasty.