Obronić fotel lidera

Bardzo pracowity weekend czeka Adama Kornackiego podczas zbliżających się zawodów na czeskim torze w Moście. Autodrom Most, na którym rozegrana zostanie między innymi trzecia tegoroczna eliminacja Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski, uchodzi za bardzo techniczny. Położony jest na północ od Pragi, a jego pętla liczy 4219 metrów.

Adam Kornacki, startujący w barwach otoMoto.pl Racing, miał już kilka razy okazję występować w Moście, zaliczając po drodze także testy Porsche z czeską gwiazdą wyścigów, Jiri Janakiem. Dziennikarz TVN Turbo podczas zawodów trwających od piątku do niedzieli skoncentruje się przede wszystkim na sobotnim wyścigu długodystansowym. Porsche 997 GT3 Cup zespołu Lukas Motorsport, za kierownicą którego ujrzymy Kornackiego, jest już przygotowane do tego bardzo ważnego startu. Załoga Kornacki/Lukas, z kompletem zwycięstw na swoim koncie, prowadzi bowiem po dotychczas rozegranych wyścigach. Szansa na „hat-trick” nadarzy się w sobotnie popołudnie.

Kornacki w Moście wystartuje także w wyścigu VII rundy WSMP za kierownicą Porsche 996 GT3 oraz, co ciekawe, w dwóch biegach Kia pro_cee'd Lotos Cup. W tych ostatnich zawodnik z Warszawy poprowadzi „vipowskiego” cee'da oklejonego w barwy TVN Turbo. 

Adam Kornacki: „Rola lidera klasyfikacji generalnej jest niezwykle miła i sympatyczna. Od dwóch ostatnich rund chodzę niezwykle szczęśliwy i cieszę się, bo dużą frajdą jest sama jazda w wyścigach, a co dopiero wygrywanie. Do Mostu jadę z duszą na ramieniu, bowiem spodziewamy się z żoną trzeciego dziecka. Przed startem jestem bardzo zmotywowany i jakby mi było mało, to oprócz wyścigu długodystansowego i sprintu, wystartuję także w pucharze Kia Lotos jako VIP. Będę miał zatem roboty co niemiara. Główny nacisk kładę oczywiście na wyścig długodystansowy, który odbędzie się w sobotę. Do niedzielnych sprintów podejdę więc na większym luzie, znając już wyniki z DSMP. Przede mną mnóstwo wrażeń i zobaczę, jak uda mi się przesiadka do trzech samochodów. Ciekawy jestem swojego startu za kierownicą cee'da. Jechałem już kiedyś w Poznaniu w Kia Picanto Cup. Dojechałem wtedy w pierwszej dwudziestce na ponad czterdziestu zawodników. Nie było więc źle. Cee'd jest fajnym, wdzięcznym w prowadzeniu samochodem i jestem ciekawy swojej przesiadki za kierownicę „ośki”. Postaram się pojechać tak, aby dać upust wszystkim swoim wyścigowym emocjom powstrzymywanym w długim dystansie. Z drugiej strony, jadąc jako gość, będę się starał nie przeszkadzać zawodnikom walczącym o punkty. Nie znaczy to, że będę puszczał przed siebie rywali, ale na pewno nie będę w rallycrossowym stylu wypychał ich z toru. Zarazem zapraszam wszystkich na moją nowo otwartą stronę internetową www.adamkornacki.pl
Już niebawem razem z moją ekipą zamieścimy tam więcej ciekawostek zarówno z wyścigów jak i mojej pracy przy kręceniu programów; Zakup Kontrolowany i Moto On. Nie zabraknie więc filmów oraz ciekawych zdjęć. Ruszy także mój blog oraz Fanklub”
.

Źródło: Informacja prasowa otoMoto.pl Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league