Wierzbicki wygrywa wyrównany wyścig Mazda MX-5 Cup Poland

Debiutujący w pucharze Unitel MX-5 Cup Poland Nikodem Wierzbicki zamienił pole position na zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2022. Nie miał jednak łatwego zadania, bo przez cały wyścig atakował go Konrad Czaczyk.

Obaj byli zrównani już po starcie, lecz to Wierzbicki wyjechał na czele z pierwszego lewego zakrętu. Czaczyk nie odstępował jednak lidera na krok, a nawet wyprzedził go w połowie dystansu. Wierzbicki zdołał jednak szybko odzyskać straconą pozycję i skutecznie odpierał kolejne ataki, których nie brakowało. Ostatecznie przekroczył linię mety z przewagą 0,351 sekundy.

Początkowo pierwszych pięciu kierowców rywalizowało w bliskiej odległości od siebie. Wierzbicki i Czaczyk zdołali się jednak oderwać od reszty grupy, która zaczęła rywalizować między sobą. Zaciekłą batalię o najniższy stopień podium wygrał Bartosz Palusko, który pokonał Jacka Cichopka o kilka centymetrów, czyli 0,007 sekundy. Ćwierć sekundy do tej dwójki stracił Jakub Glasse.

Samotnie na szóstej pozycji jechał Przemysław Turek, a o siódme miejsce rywalizowali Krzysztof Bogusz i Krzysztof Siadkowski, których na mecie dzieliła niecała sekunda. Za nimi do mety dojechał Marcin Siadkowski.

Startująca gościnnie Karolina Pilarczyk nie zjechała na karę drive-through, przez co została zdyskwalifikowana.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1