Robert Kubica wypowiedział się na temat wątpliwości, jakie mają osoby ze świata Formuły 1 odnośnie jego ograniczeń związanych z prowadzeniem samochodu wyścigowego.

Simon Evans zamienił pole position na zwycięstwo w pierwszym wyścigu nowego pucharu Jaguara I-Pace, który towarzyszy zawodom cyklu Formuły E. Brat startującego w nim Mitcha pokonał w Rijadzie Sérgio Jimeneza oraz Bryana Sellersa.

W sobotę wieczorem Michał Broniszewski wygrał po raz czwarty z rzędu wyścig Gulf 12 Hours na torze Yas Marina w Abu Zabi. Zmiennikami Polaka w samochodzie Ferrari 488 GT3 szwajcarskiego zespołu Kessel Racing byli włoscy kierowcy Alessandro Pier Guidi i Davide Rigon.

W połowie sobotniej inauguracji Mistrzostw Formuły E w Rijadzie Jean-Éric Vergne i André Lotterer jechali niemal po pewny dublet dla zespołu Techeetah. Obaj musieli co prawda odbyć karę przejazdu przez aleję serwisową, lecz mimo to Vergne był bliski odniesienia zwycięstwa, finiszując kilka długości samochodu za António Félixem da Costą.

Sam Bird uzyskał najlepszy czas niedzielnego dnia testowego Mistrzostw Formuły E w Rijadzie. Podczas sześciogodzinnych jazd większość zespołów wystawiła po dwa samochody, udostępniając je gościnnie uczestniczącym w teście kobietom – wśród nich najszybsza była Simona de Silvestro.

António Félix da Costa odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu sezonu 2018/2019 Mistrzostw Formuły E na torze ulicznym w Rijadzie. Portugalczyk pokonał aktualnego mistrza serii Jeana-Érica Vergne’a oraz Jérôme’a d'Ambrosio.

António Félix da Costa wygrał mokre kwalifikacje do pierwszego wyścigu sezonu 2018/2019 Mistrzostw Formuły E na mokrym torze ulicznym w Rijadzie. Kierowca BMW pokonał Toma Dillmanna oraz José Maríę Lópeza.

Aktualny mistrz Formuły E Jean-Éric Vergne przedłużył kontrakt ze swoim obecnym zespołem Techeetah. Ekipa nie poinformowała o długości nowej umowy, lecz sugeruje się, że będzie obowiązywać do końca sezonu 2020/2021.

Charles Leclerc podczas imprezy Casucc d'Oro, organizowanej przez włoską redakcję Autosprint, powiedział, że jego celem na rok 2019 jest wygranie dwóch Grand Prix Formuły 1.

Hayden Paddon potwierdził, że nie pojawi się na starcie żadnego z przyszłorocznych rund Rajdowych Mistrzostw Świata po tym, jak wczoraj Hyundai oficjalnie pozyskał Sébastiena Loeba.

Strona 1 z 1721

rally and race 4kolka