Márquez i Lorenzo po udanych operacjach

Márquez i Lorenzo po udanych operacjach Honda Racing Corporation

Marc Márquez i Jorge Lorenzo przeszli pomyślne operacje i teraz rozpoczną rehabilitację, aby w pełni przygotować się do lutowych testów MotoGP w Sepang oraz do startu kolejnego sezonu mistrzostw.

Przyszłoroczni zawodnicy Repsol Hondy musieli zostać zoperowani z powodu kontuzji, które trapiły obu motocyklistów pod koniec sezonu. W przypadku Márqueza konieczna była operacja lewego ramienia, zaś u Lorenzo przeprowadzono operację prawej stopy.

Lorenzo nabawił się kontuzji stopy podczas rundy w Aragonii, która skutecznie wyeliminowała go z udziału w czterech kolejnych wyścigach, zaś podczas swojego ostatniego występu na Ducati w Walencji zajął 12. miejsce. Operacja na złamanej prawej stopie została przeprowadzona przez dr Xaviera Mira w poniedziałek w szpitalu uniwersyteckim Dexeus.

Z kolei Márquez poddał się zabiegowi we wtorek, a operacja została przeprowadzona przez dr Mira, dr Victora Marleta oraz dr Teresę Marlet w tym samym szpitalu, co Lorenzo. Aktualny mistrz świata w trakcie minionego sezonu miał sporo problemów z jego lewym ramieniem, jednak nie przeszkodziło to mu w obronie tytułu MotoGP.

Jak potwierdził jego zespół, Márquez powinien opuścić szpital w ciągu dwóch dni w zależności od szybkości regeneracji. W przyszłym tygodniu rozpocznie on 6-tygodniowy okres rehabilitacji w swoim rodzinnym mieście Cervera, a następnie przeprowadzi zimowy trening, który ma go przygotować do lutowych testów MotoGP na torze Sepang w Malezji.

Źródło: Z wykorzystaniem motogp.com i hondaracingcorporation.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka