Indonezja zorganizuje uliczny wyścig MotoGP

Indonezja zorganizuje uliczny wyścig MotoGP Nick Agus Arya/Unsplash

Jak informuje portal Motorsport.com, Grand Prix Indonezji zlokalizowane na wyspie Lombok dołączy do kalendarza Motocyklowych Mistrzostw Świata w sezonie 2021. Za zbudowanie toru ulicznego wokół obszaru biznesowego Mandalika odpowiadać będzie Vinci Construction.

„Możliwe, że w kalendarzu MotoGP znajdzie się miejski tor” – komentował szef MotoGP Carmelo Ezpeleta, który odwiedził wyspę w ubiegłym miesiącu. „To solidny projekt w ciepłym mieście. Teoretycznie, padok miałby zostać przykryty i zintegrowany z centrum wystawowym, aby można było z niego korzystać w innych celach przez resztę roku”.

Indonezja nie jest jedynym krajem, który ubiega się o organizację wyścigu Grand Prix – takie plany wyrażano m.in. w Finlandii oraz Meksyku: „Do 2021 na pewno nie będzie więcej niż 20 wyścigów w sezonie, a później zobaczymy. Mamy wielu chętnych na organizację wyścigów. Będziemy honorować obowiązujące kontrakty, ale po ich zakończeniu będą konieczne negocjacje”.

Źródło: motorsport.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka