Zmieniono harmonogram Grand Prix Malezji

Zmieniono harmonogram Grand Prix Malezji Honda Racing Corporation

W wyniku intensywnych opadów deszczu, organizator wspólnie z włodarzami MotoGP podjęli decyzję o zmianie harmonogramu niedzielnej części weekendu wyścigowego na torze Sepang.

Deszcz na malezyjskim torze pojawił się podczas czwartego sobotniego treningu MotoGP i znacząco nasilił się na początku sesji kwalifikacyjnej. Zaledwie po dwóch minutach od rozpoczęcia walki o pole position, dyrekcja wyścigu zdecydowała się przerwać jazdy z powodu niebezpiecznych warunków panujących na torze.

Ze względu na to, że podobne prognozy przewidywane są również na jutro, organizatorzy rundy w Malezji zareagowali na możliwość gwałtownej zmiany pogody, dostosowując harmonogram niedzielnej części rywalizacji na Sepang.

Wszystkie wyścigi rozpoczną się dwie godziny wcześniej niż zakładał początkowy rozkład weekendu, przez co MotoGP wystartuje o godzinie 13:00 czasu lokalnego, a 6:00 czasu polskiego. Dodatkowo sesja rozgrzewkowa królewskiej klasy odbędzie się o godzinie 8:40 czasu lokalnego (1:40 czasu polskiego).

W wyniku intensywnych opadów deszczu znaczącemu przesunięciu uległa również sesja kwalifikacyjna MotoGP, która rozpoczęła się z 1,5-godzinnym opóźnieniem.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka