Misano przedłuża kontrakt na organizację wyścigu MotoGP do 2021 roku

Misano przedłuża kontrakt na organizację wyścigu MotoGP do 2021 roku Michelin

Dorna Sports ogłosiła przedłużenie kontraktu z Misano World Circuit Marco Simoncelli na organizację wyścigu o Grand Prix San Marino i Riwiery Rimini, który będzie obowiązywać do 2021 roku.

W sezonie 2021 zaplanowano rozegranie 25. edycji tego wyścigu, który po raz pierwszy odbył się w 1980 roku. Do sezonu 1993 ścigano się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, zaś kiedy Misano wróciło do kalendarza MotoGP w 2007 roku, zmieniono kierunek jazdy w celu poprawy bezpieczeństwa.

„Podpisaliśmy nową umowę: owoc owocnej pracy zespołowej, który zbiega się z dążeniem Dorny do pogłębienia więzi z obszarem oferującym Mistrzostwom Świata silną kulturę sportów motorowych i uznanych umiejętności organizacyjnych” – oświadczyli promotorzy Grand Prix San Marino i Riwiery Rimini. „Trzyletnia perspektywa pozwoli nam wszystkim, jak również branży turystycznej, na wzmocnienie rozwoju imprezy, która przyciąga tłumy w kalendarzu MotoGP, a wpływ ekonomiczny oznacza, że każde wydane euro przekłada się na 7 euro zysku, co w tej edycji oznacza 65 milionów euro przychodu. Co więcej, nasza determinacja będzie jeszcze większa dzięki możliwości wykorzystania kompleksu, takiego jak MWC – oferującego wysokie inwestycje zarówno w infrastrukturę, jak i sport – wraz z inauguracją centrum federalnego, a dodatkowo prawdziwą siłownią treningową dla obecnych i przyszłych mistrzów”.

CEO Dorny Carmelo Ezpeleta podkreślił, że runda na Misano posiada wyjątkową atmosferę w perspektywie całego sezonu.

„Jestem zachwycony, że Misano pozostanie stałym elementem kalendarza do 2021 roku. Jesteśmy bardzo dumni z tego wydarzenia i w skali roku tutaj zawsze jest niewiarygodna atmosfera, więc potwierdzenie faktu rozgrywania tutaj wyścigu do sezonu 2021 jest przyjemnością. Dzień dzisiejszy jest ważny dla Dorny, jak również dla Grand Prix, który nabrał niezwykłych rozmiarów dzięki wysiłkom promotorów oraz niesamowitej pasji, jaki ten obszar oferuje naszemu sportowi” – dodał Ezpeleta.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka