Sachsenring pozostaje gospodarzem Grand Prix Niemiec

Sachsenring pozostaje gospodarzem Grand Prix Niemiec Michelin

MotoGP ogłosiło, że tor Sachsenring pozostanie organizatorem wyścigu o motocyklowe Grand Prix Niemiec.

Od pewnego czasu mówiło się, że tegoroczna wizyta zawodników MotoGP na Sachsenringu może być ostatnia i planowano przenieść niemiecką rundę na inny obiekt. Ostatecznie jednak udało się nawiązać porozumienie między Dorną, niemieckim automobilklubem ADAC oraz ADAC Sachsen. Jak stwierdził prezydent ADAC Hermann Tomczyk, utrzymanie u siebie rundy MotoGP było priorytetem.

„Zabezpieczenie niemieckiego motocyklowego Grand Prix to dla nas bardzo ważna kwestia. Cieszymy się, że we współpracy z Adach Sachsen, Grand Prix odbędzie się w przyszłym roku na Sachsenringu i wraz z ADAC Sachsen możemy rozpocząć nową erę. ADAC Sachsen jest dla nas silnym i niezawodnym partnerem, który ma bogate doświadczenie w organizowaniu imprez sportowych na Sachsenringu. Wraz z Dorna Sport uzgodniliśmy, że Grand Prix będzie nadal odbywać się na torze Sachsenring. Zawsze wierzyliśmy, że Sachsenring jest najlepszym torem wyścigowym w Niemczech dla Motocyklowego Grand Prix, dlatego też przenieśliśmy tę imprezę do Saksonii ponad 20 lat temu” – powiedział Tomczyk.

Szef ADAC Sachsen Klaus Klötzner również podkreślił, że organizacja tak wielkiego wydarzenia, który w tym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców, jest kluczowa dla tego niemieckiego regionu.

„Dla nas tutaj w ADAC Sachsen, udział w jednym z największych imprez motorsportowych w Niemczech jest oczywistością. Wspólnie z centralnym oddziałem ADAC w Monachium udało nam się zabezpieczyć przyszłość Grand Prix Niemiec na Sachsenringu. Z dumą możemy powiedzieć, osiągnęliśmy cel i wspólnie zorganizujemy wyścig na tym torze. Dołożymy starań, aby w przyszłości utrzymać wszystkich wieloletnich partnerów zaangażowanych w organizację tej rundy” – mówił Klötzner.

Przyszłoroczny wyścig o motocyklowe Grand Prix Niemiec odbędzie się 7 lipca.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka