Abraham podpisał kontrakt z Avinitą na dwa lata

Abraham podpisał kontrakt z Avinitą na dwa lata Reale Avintia Racing

Zespół Reale Avintia Racing ogłosił nawiązanie współpracy z Karelem Abrahamem na starty w MotoGP w sezonach 2019 oraz 2020.

Czech zadebiutował w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w 2005 roku, kiedy startował w klasie 125cc, zaś po dwóch sezonach awansował do kategorii 250cc. Z kolei w 2010 roku, czyli pierwszym, kiedy wprowadzono klasę Moto2, Abraham stanął na podium w Japonii, jak również zwyciężył rywalizację w Walencji.

Abraham znalazł się w MotoGP w 2011 roku i na motocyklu Ducati spędził łącznie pięć sezonów. Następnie przeszedł do World Superbike, jednak wrócił do królewskiej klasy w 2017 roku. W przyszłym sezonie czeski zawodnik przesiądzie się na Ducati GP18. Jak przyznał, nie może doczekać się jazdy na maszynie o najnowszej specyfikacji.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę w przyszłym roku nadal jeździć w MotoGP i chciałbym podziękować Reale Avintia Racing Team za tę szansę. Podpisaliśmy kontrakt na Silverstone, ponieważ bardzo ważne dla mnie było sfinalizowanie każdego szczegółu umowy, aby uzyskać dostęp do konkurencyjnych motocykli. Było to możliwe dzięki dużej pomocy Luigi Dall’Igna and Paolo Ciabattiego z fabryki Ducati. Ważny jest fakt, że będzie to Ducati GP18 o najnowszej specyfikacji, który zdobył dobre wyniki w tym sezonie. Dzięki temu wierzę, że uda nam się osiągnąć naprawdę świetne rezultaty i jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym sezonem” – powiedział Abraham.

Z kolei CEO Esponsoramy Raúl Romero liczy na to, że Abraham dzięki nowej maszynie będzie w stanie pokazać swoje prawdziwe możliwości.

„Cieszę się, że Karel Abraham dołącza do naszego zespołu. Jest osobą ciężko pracującą, wygrał wyścig w Moto2 oraz posiada ogromne doświadczenie w MotoGP oraz z Ducati. Myślę, że dzięki lepszemu materiałowi oraz pracy całego zespołu, w przyszłym roku Karel będzie mógł pokazać swój prawdziwy potencjał. Z przyjemnością ogłaszam również, że będziemy nadal współpracowali z Ducati przez dwa kolejne sezony” – mówił Romero.

Źródło: esponsorama.ad

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka